Minimalna porażka z liderem.

dodano: 21.09.2015, przez

Piątego dnia września do Przyszowic zawitał aktualny przodownik rankingu drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. LKS Unia w czterech grach mistrzowskich zgromadził komplet punktów. W poprzedniej serii gier rozprawił się na własnym terenie z JSP Szczakowianka. Tymczasem LKS Jedność dwa poprzednie spotkania rangi mistrzowskiej rozstrzygnął na swą korzyść. Pokonał kolejno KP Unia oraz LKS Drzewiarz.

W pierwszej połowie przyjezdni udowodnili, że lokata na szczycie rankingu nie jest dziełem przypadku. Przewagę udokumentowali w dwudziestej czwartej minucie. Tomasza Szindlera pokonał Dawid Hanzel. Mateusz Harazin nie wydłużył rywalizacji w pierwszej części. Regulaminowy czas minął, więc zaprosił piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

Oblicze meczu w drugiej odsłonie uległo zmianie. Miejscowy zespół z większym impetem ruszył do ataku. Efektem był gol wyrównujący. W siedemdziesiątej szóstej minucie Rafał Hajok oddał strzał na bramkę strzeżoną przez Marcina Musioła. Uderzona futbolówka odbiła się od Piotra Szymiczka i wpadła do siatki. Niespełna sto dwadzieścia sekund później sędzia dopatrzył się przewinienia w obrębie pola karnego miejscowej ekipy. Rzut karny na gola zamienił Hanzel. Mateusz Harazin do regulaminowych dziewięćdziesięciu dołożył pięć minut. Dodatkowy czas nie zmienił oblicza spotkania, więc arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec mistrzowskiej batalii.

Goście z Turzy Śląskiej udowodnili, że miejsce na szczycie rankingu nie jest dziełem przypadku. Potrafili po utracie gola zewrzeć szyki i wyszarpać komplet punktów. Gospodarze nie ustrzegli się błędów, więc ostatecznie obeszli się smakiem zwycięstwa.

Sobota (05.09), godz. 16:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Unia Turza Śląska 1:2 (0:1).

Strzelcy bramek: 76′ Hajok (dla LKS Jedność) – 24′ Hanzel, 78′ Hanzel (dla LKS Unia).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Łuszcz (63′ Mrozek), Szołtysek, Pastor (74′ Zmitrowicz), Wolniewicz – Mucha (46′ Świetlicki), Przybylski (74′ Beker), Botor, Kiełtyka – Sosna, Hajok.

Skład LKS Unia Turza Śląska: Musiał – Szymiczek, Bochenek, Krzyżok, Gojny – Sosna (62′ Gabrysiak, 88′ Nowak), Markiewicz S., Sikorski, Polak, Kulczyk (82′ Gać) – Hanzel.

Żółte kartki: 71′ Hajok, 77′ Szindler, 88′ Mrozek, 90′ Świetlicki (LKS Jedność) – 63′ Markiewicz S., 63′ Szymiczek (LKS Unia).