Stadion


Dane techniczne:


  • Adres: 44-178 Przyszowice, ul. Karola Miarki 1.
  • Pojemność: 424 (dwie zadaszone trybuny o pojemności 212 miejsc siedzących).
  • Wymiary boiska: 100×65 m.
  • Czas przebudowy: lipiec 2009 rok – wrzesień 2010 rok.
  • Inauguracja: 17 września 2011 rok (7. kolejka, mecz ligi okręgowej, grupa: Katowice IV, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Tempo Paniówki 2:2).

Historia obiektu:


W lipcu 2009 roku rozpoczęła się przebudowa boiska w Przyszowicach. Zakończyła się we wrześniu 2010 roku, a pierwszy oficjalny mecz mistrzowski rozegrano 17 września 2011 roku. Start inauguracyjnych zawodów przewidziano na godz. 15.30. Kapitanowie drużyn z Przyszowic i Paniówek z kilkunastominutowym opóźnieniem wyprowadzili swe zespoły na murawę. Spotkanie zakończyło się rezultatem remisowym. Pierwsze oficjalne trafienie na zmodernizowanym stadionie zaliczył gracz gości Jakub Kasperek. Natomiast autorem pierwszego, historycznego gola dla LKS Jedność 32 Przyszowice na przebudowanym obiekcie został Piotr Szołtysek.

Pod murawą odrestaurowanego boiska zainstalowano system odwadniający, oraz automatycznie nawadniający. Woda deszczowa spływa do dwóch, olbrzymich zbiorników, a następnie system automatycznie o wybranej porze zrasza płytę główną. Na czterech masztach zamontowano oświetlenie, dzięki któremu mecze można rozgrywać o zmierzchu, a nawet w nocy.

Wykonawcy robót i projektant nie zapomnieli o kibicach. Wybudowano dwie, zadaszone trybuny o łącznej pojemności 420 miejsc siedzących. Dodatkowo po przeciwnej stronie w specjalnie wykonanej wnęce znajdują się trzy ławki, na których widz bez najmniejszych przeszkód zobaczy spotkanie na własne oczy.

Pomiędzy głównymi trybunami znajdują się trzy boksy z miejscami siedzącymi. Dwa przeznaczone są dla rywalizujących na murawie drużyn (dziesięcioosobowe) i jeden dla arbitrów (czteroosobowy). Trybuny ogrodzono od murawy barierkami, które oddzielają kibiców od biegających po boisku piłkarzy. Oczywiście nie zapomniano o podstawowych elementach, czyli dwóch bramkach, oraz tzw. piłko-chwytów, na których zatrzymują się piłki uderzane przez zawodników w trakcie gry. Poza trawiastą nawierzchnią znalazło się miejsce na boisko do piłki plażowej o wymiarach 20×12 metrów. Całą inwestycję ogrodzono.

PARTNERZY: