Pojedynki z gliwickimi zespołami.

dodano: 19.09.2014, przez

W niedzielę 14 września o godz. 15:00 bezpośrednie zaplecze LKS Jedność skonfrontowało swe siły przed własną publicznością z KS Carbo. Gliwiczanie w bieżącej edycji rozgrywek zwycięstwa przeplatają porażkami. Regularność nie jest mocną stroną podopiecznych Jacka Rudzkiego. Podobne bolączki towarzyszą zawodnikom prowadzonym przez Maciej Kiełtykę. Słabsze występy krzyżują się z grą przyjemną dla oka kibica.

Pierwsze dwa kwadranse zdominowała walka w środkowej strefie boiska. Gra często była przerywana, zawodnicy zaciekle walczyli o każdy metr boiska. Wynik uległ zmianie w trzydziestej ósmej minucie. Piotr Petzelt wyprowadził miejscowy zespół na prowadzenie. Henryk Bąk po upływie sześćdziesiątej doliczonej sekundy zaprosił piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

Drugą odsłonę z przytupem rozpoczęli goście. W pięćdziesiątej pierwszej minucie Krzysztof Niniczka zdecydował się na strzał z okolic trzydziestego metra. Uderzona piłka przełamała ręce Adama Długaja i wpadła do siatki. Gliwiczanie poszli za ciosem. Czterysta dwadzieścia sekund później Roman Wieczorek wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W sześćdziesiątej ósmej minucie Petzelt wyrównał stan rywalizacji. Henryk Bąk doliczył sto dwadzieścia sekund do regulaminowego czasu gry. Bonifikata czasowa nie wpłynęła na rezultat ustalony przez Petzelta, więc arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec pojedynku.

Ostateczne rozstrzygnięcie pozostawia poczucie niedosytu. Komplet punktów był w zasięgu podopiecznych Macieja Kiełtyki. Skończyło się na sprawiedliwym podziale, więc uszanujmy werdykt piłkarskiej natury. Szansa na powiększenie dotychczasowego dorobku nadarzy się w najbliższą niedzielę. Rezerwiści udadzą się do Zabrza na mecz z aktualnym liderem rozgrywek zabrzańskiej klasy A.

Niedziela (14.09), godz. 15:00, LKS Jedność 32 Przyszowice II – KS Carbo Gliwice 2:2 (1:0).

Strzelcy bramek: 38′ Petzelt, 68′ Petzelt (dla LKS Jedność) – 51′ Niniczka, 58′ Wieczorek (dla KS Carbo).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Długaj – Wolniewicz, Mandok Ł., Widera D., Kubica – Trembaczowski (52′ Moś M.), Wiercioch, Lomania (87′ Legęcki R.), Łuszcz – Kowalski (76′ Musioł), Petzelt.

Skład KS Carbo Gliwice: Kaliński – Janusz (46′ Solczak), Grek, Górski, Daniel – Drobionka, Niniczka, Olejniczak, Olech (46′ Wieczorek) – Bartoszewicz (60′ Piotrowski), Stryjek.

Żółte kartki: 11′ Kubica (LKS Jedność) – 22′ Janusz, 33′ Niniczka, 69′ Stryjek (KS Carbo).

Najstarsza grupa młodzieżowa LKS Jedność oswoiła się z rozgrywkami Zabrze: A1 Junior. Frycowe zapłaciła w Świbiu. Przegrała mecz z do bólu skutecznym LKS Naprzód. Przed tygodniem gładko rozprawiła się z KS Bojków. Dwa wyjazdowe boje zaliczone, więc nadszedł czas na starcie przed własną publicznością. Rywalem przyszowiczan był RKS Fortuna.

Worek z bramkami w rozwiązano dziewiętnastej minucie. Sześćdziesiąt sekund później stan rywalizacji wyrównał Mateusz Stępiueń. W dwudziestej piątej minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Jacka Wyganowskiego pokonał Wojciech Kurcjusz. W trzydziestej pierwszej minucie padły dwie bramki. Trzeciego gola zdobył Kurcjusz, a czwartego Łukasz Beker. Sto osiemdziesiąt sekund przed końcem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Stępień. Wojciech Pietrzak po upływie czterdziestej piątej minuty zaprosił piłkarzy na przerwę.

Trzy minuty po wznowieniu gry gola kontaktowego zdobył Eugeniusz Strażnikiewicz. W sześćdziesiątej ósmej minucie Mateusz Kruszyna powiększył prowadzenie miejscowego zespołu. Trzysta sześćdziesiąt sekund później Beker wprowadził spokój w szeregi gospodarzy. Wojciech Pietrzak dołożył siedem minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu. W doliczonym czasie gry arbiter wyciągnął z kieszeni żółty kartonik. Napomniał Bartłomieja Legęckiego mającego jedną kartkę na koncie. Drugą wymusił przedwczesne opuszczenie placu gry przez skrajnego defensora. Grająca w osłabieniu Jedność dowiozła korzystny rezultat do gwizdka oznajmiającego koniec sobotniego meczu.

Trudna przeprawa młodzieżowego zespołu ostatecznie zakończyła się sukcesem. Warto wspomnieć, że zawodnicy rywalizują w starszej kategorii wiekowej. Zazwyczaj przeciwnicy charakteryzują się lepszymi parametrami fizycznymi, ale zespół juniorski ewentualne braki fizjonomiczne potrafi nadrobić umiejętnościami typowo piłkarskimi.

Sobota (13.09), godz. 11:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – RKS Fortuna Gliwice 6:3 (4:2).

Strzelcy bramek: 19′ Kurcjusz, 25′ Kurcjusz, 31′ Kurcjusz, 31′ Beker, 68′ Kruszyna, 74′ Beker (dla LKS Jedność) – 20′ Stępień, 42′ Stępień, 48′ Strażnikiewicz (dla RKS Fortuna).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Piela D. – Błaszczyk (57′ Marczak), Makselon, Bartoszek, Moś (45′ Legęcki B.) – Mucha, Palikowski (70′ Trembaczowski), Kurcjusz (38, Brosz), Klimek, Kruszyna (70′ Szulc) – Beker.

Skład KS Carbo Gliwice: Wyganowski – Lebiedziński, Krzemień, Niebrzydowski, Kania – Kuliński (46′ Woźniak), Sieciński, Ciach, Słodczyk – Stępień, Strażnikiewicz.

Żółte kartki: 78′ Legęcki B., 88′ Mucha, 90′ Legęcki B. (LKS Jedność).

Czerwona kartka: 90′ Legęcki B. (LKS Jedność).