Kolejny wyjazdowy skalp.

dodano: 16.10.2023, przez

Czternasty dzień października oznaczał konfrontację LKS Jedność z kolejnym beniaminkiem. PKS Ruch przynależy do grona debiutantów z podokręgu zabrzańskiego. Spotkanie zaplanowano w ramach 10. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Zabrze-Bytom” Grupa 1. Zespół z Kozłowa zaczął zmagania od serii potknięć. Pierwsze zwycięstwo odniósł w siódmym spotkaniu na wyższym szczeblu. Kolejne zaliczył przed siedmioma dniami wygrywając derbowe starcie. Poprawa wyników sprawiła, że rankingowe położenie jest odrobinę korzystniejsze. Podopieczni trenera Szarugi są na przeciwnym biegunie tabeli. Zaciekle rywalizują z HKS Odra o piastowanie miejsca na szczycie. 

Goście od momentu rozpoczęcia starali się kreować ataki, ale często brakowało dokładności pod polem karnym rywala. Worek z bramkami rozwiązał się w czternastej minucie. Jarosław Piewko odegrał piłkę w okolice siedemnastego metra. Krzysztof Poznański mierzonym strzałem pokonał Przemysława Majdeckiego. Miejscowi przy odrobinie szczęścia powinni doprowadzić do wyrównania, ale futbolówka po strzale głową zatrzymała się na słupku. Łukasz Niemiec w sześćdziesiątej minucie dopadł do odbitej piłki i podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Wojciech Weis w sześćdziesiątej piątej minucie wpadł w pole karne. Zamierzał dośrodkować, ale wyszedł strzał. Maciej Stanek próbował ratować sytuacje, jednak futbolówka prześlizgnęła się po dłoni i ugrzęzła w siatce. Minęło niespełna sto dwadzieścia sekund i przyjezdni odpowiedzieli na zadany cios. Bolesław Pawlas oddał strzał z dystansu. Kopnięta piłka otarła się o słupek i wpadła do sieci. Gola numer cztery zdobył Bartosz Kiełbasa. Spuentował dogranie Jakuba Podymy z osiemdziesiątej siódmej minuty. Dzieło zniszczenia w okolicach sto osiemdziesiątej dodatkowej sekundy przypieczętował Kiełbasa. Arbiter nie zezwolił na wznowienie gry od środka. Odgwizdał koniec sobotniej konfrontacji.

Pierwsze spojrzenie na finalne rozstrzygnięcie może okazać się mylne. Wysoka wygrana nie przyszła łatwo podopiecznym trenera Szarugi. Oczywiście przez zdecydowaną większość czasu kontrolowali przebieg meczu, ale zabrakło większej liczby klarownych sytuacji. Zdecydowaną dominację osiągnęli w końcowym fragmencie spotkania pieczętując golami zasłużony triumf. Ważne, aby nie zatracić w końcówce jesiennej części zmagań koncentracji. Trzeba skupić się na stopniowym eliminowaniu kolejnych przeszkód. Nadmierna pewność siebie może okazać się zgubna. Niezbędny będzie szacunek względem każdego napotkanego rywala.


Protokół pomeczowy:

10. kolejka, Zabrze: klasa okręgowa „Zabrze-Bytom” Grupa 1. 

  • Sobota (14.10), godz. 15:00, PKS Ruch Kozłów – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:5 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 65’ Weis (dla PKS Ruch) – 14’ Poznański, 60’ Niemiec, 67’ Pawlas, 87’ Kiełbasa, 90’ Kiełbasa (dla LKS Jedność).
  • Skład PKS Ruch Kozłów: Majdecki – Momot, Kubiniec, Klak, Golasiński (60’ Płaczkiewicz)- Weis, Lange, Brzozowski (90’ Hassa), Pyka, Skubisz – Wojciechowski. 
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Stanek – Przybylski (46’ Lomania K.), Twaruszka (70’ Micor), Pastor, Ilnicki, Piewko – Szołtysek, Poznański (62’ Podyma) – Gałązkiewicz (46’ Pawlas), Kiełbasa, Niemiec (84’ Marciniak).

Komentarze

PARTNERZY: