Zajdel przejmuje stery po Cholewie.

dodano: 04.03.2023, przez

Dawid Cholewa rezygnuje z funkcji trenera pierwszego zespołu LKS Jedność. Powodem zakończenia współpracy są względy osobiste. Decyzja zaskoczyła wszystkich, aczkolwiek w życiu prywatnym są kwestie ważniejsze od pełnienia dodatkowej roli. Dziękujemy w imieniu całej społeczności za rzetelne podejście do powierzonych obowiązków. Ostatnie zajęcia odbyły się w piątek 24 lutego br

Przedstawiciele zarządu podstawieni pod ścianą musieli reagować szybko. Czasu było bardzo mało. Dodatkowo pole manewru było mocno ograniczone. Niemniej życie nie lubi próżni, więc następca musiał zostać wyłoniony. Wybór padł na Jarosława Zajdela. Warto w kontekście aktualnej sytuacji prześledzić rozwój wypadków z 2012 roku. Wówczas nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawił, że trener Zajdel musiał oddać schedę Michałowi Skowronowi. Jedenaście lat później historia zatoczyła koło. Pierwsze spotkanie z zawodnikami odbyło się w piątek trzeciego dnia marca 2023 roku.

Następca Cholewy może pochwalić się ciekawym życiorysem piłkarskim. Zaliczył w roli zawodnika jeden sezon na bezpośrednim zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Zakładał trykot klubu z Rudy Śląskiej. GKS Grunwald w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych był znaczącym podmiotem na piłkarskiej mapie Polski. Trenerska przygoda również jest bardzo ciekawa. Sukcesy świętował z kilkoma klubami. GKS Gwarek Ornontowice wywindował na najwyższe miejsce w historii. Zaliczył kilka awansów. Najbardziej spektakularny do śląskiej czwartej ligi z KS Slavia Ruda Śląska. Teraz nadszedł czas, aby napisać nowy rozdział w klubie z Przyszowic.

Komentarze

PARTNERZY: