LKS Jedność z awansem do IV ligi!

dodano: 08.05.2020, przez

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych. Panująca pandemia uniemożliwiła rozegranie wszystkich zaplanowanych spotkań. Kolejność drużyn w tabelach przyjmuje się za ostateczne miejsce na koniec sezonu 2019/20. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają promocje do wyższych klas. Żaden klub nie zostanie zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.

W związku z powyższym LKS Jedność 32 Przyszowice wywalczył awans do śląskiej czwartej ligi. Oczywiście wszyscy woleliby przypieczętować sukces na zielonej murawie, ale trzeba pogodzić się z faktem, że dokończenie rozgrywek wiązało się ze sporym ryzykiem. Trudności z wznowieniem pojawiają się w sporcie zawodowym. Poznajemy pierwsze terminy powrotu do częściowej normalności z uwzględnieniem wytycznych sanitarnych. Inauguracja rozgrywek w Ekstraklasie pokaże, czy powrót na boiska będzie możliwy również na niższych szczeblach. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Gratulacje dla sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy. Cztery lata temu LKS Jedność musiał przełknąć gorzką pigułkę. Wówczas zaczęto marzyć o szybkim powrocie. Udało się po upływie czterdziestu ośmiu miesięcy. Aktualnie należy dołożyć wszelkich starań, aby godnie reprezentować barwy klubu na szczeblu wojewódzkim. Szereg wyzwań przed działaczami, trenerem oraz zawodnikami. Miejmy nadzieję, że drużyna będzie wstanie powtórzyć osiągnięcia z sezonów 2013/14 oraz 2014/15. Wówczas zajmowała lokaty tuż za podium. W trudnym dla wielu okresie żyjmy marzeniami o powrocie na boiska oraz nawiązaniu do największych sukcesów sportowych klubu z Przyszowic.

Komentarze

PARTNERZY: