Kontynuacja na piątkę z minusem.

dodano: 02.09.2018, przez

Pierwszego dnia dziewiątego miesiąca, zgodnie z terminarzem rozgrywek, zainicjowano piątą serię gier na boisku w Rachowicach. Mecz LKS Jedność z miejscowym Klubem Sportowym zaplanowano w ramach 5. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Gospodarze sobotniego starcia rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw, remisu oraz porażki. Trzy stracone gole w czterech spotkaniach były wyznacznikiem poziomu trudności dla podopiecznych trenera Labuska.

Worek z bramkami rozwiązał się po upływie niespełna trzystu sześćdziesięciu sekund. Niepilnowany w obrębie pola karnego Jacek Kęsik uderzył futbolówkę bez uprzedniego przyjęcia. Tomasz Szindler był bezradny wobec precyzyjnego wykończenia. W dwudziestej czwartej minucie Maciej Kiełtyka otrzymał prostopadłe podanie. Minął wychodzącego z bramki Dawida Szulca i umieścił piłkę w siatce. Kolejne godne odnotowania wydarzenia nastąpiły po zmianie stron.

Goście wyszli na prowadzenie po upływie stu osiemdziesięciu sekund od wznowienia gry. Wojciech Walkowski strzałem głową pokonał bramkarza miejscowych. W pięćdziesiątej pierwszej minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bartosz Sopel skutecznie przeciął dośrodkowanie z narożnika boiska. Sto dwadzieścia sekund później Rafał Hajok płaskim strzałem odmienił losy rywalizacji. W osiemdziesiątej szóstej minucie rzut karny na gola zamienił Piotr Szołtysek. Piąty gol padł w ostatniej regulaminowej minucie czasu gry. Szołtysek dopełnił formalności po podaniu Patryka Kapały. Kilka chwil później arbiter użył gwizdka po raz ostatni.

Przekonywujące zwycięstwo, aczkolwiek piłkarze musieli wznieść się na wyżyny. Rywal długo stawiał skuteczny opór. Końcowe fragmenty definitywnie rozstrzygnęły losy spotkania. Zespół z Przyszowic w przekroju całego spotkania nie ustrzegł się błędów, ale potrafił odpowiednio zareagować na problemy. Kolejne trzy punkty zasilają konto LKS Jedność pozwalając w spokoju przygotowywać się do następnych konfrontacji ligowych.

5. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (01.09), godz. 11:00, KS 94 Rachowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:5 (1:1).
  • Strzelcy bramek: 5’ Kęsik, 51’ Sopel (dla KS 94 Rachowice) – 24’ Kiełtyka, 48’ Walkowski, 53’ Hajok, 86’ Szołtysek, 89’ Szołtysek (dla LKS Jedność).
  • Skład KS 94 Rachowice: Szulc – Parfieńczyk, Kęsik, Niewiarowski, Łopatka – Zdunek (69’ Klonek), Leszczyński (56’ Modlich), Kalinowski, Tomeczek, Zieliński (64’ Jurecki) – Sopel.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski (75’ Zabawczuk), Lokwenc, Szaruga, Przybylski (45’ Wolniewicz) – Fiedel (58’ Kapała P.), Szołtysek, Przybyłka (45’ Kapała D.), Mucha (77’ Wawrzyniak K.) – Hajok (85’ Widera) – Kiełtyka.
  • Żółta kartka: 52’ Kęsik (KS 94 Rachowice).