Równia pochyła w dół.

dodano: 24.10.2017, przez

Dwudziestego pierwszego dnia dziesiątego miesiąca LKS Jedność rozpoczął krótki cykl wyjazdowych gier rangi mistrzowskiej. Mecz na obiekcie przynależnym do LKS Drama zaplanowano w ramach 11. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Podopieczni Mateusza Labuska przystąpili do rywalizacji o kolejny komplet punktów z podreperowanym kapitałem. Korzystne rozstrzygnięcia podniosły morale wewnątrz zespołu.

Przyjezdni w początkowych fragmentach prezentowali się korzystniej na zielonej murawie. Przewagę udokumentowali w dwunastej minucie. Wynik rywalizacji otworzył Maciej Kiełtyka. Zgromadzona publika domagała się riposty miejscowego zespołu, ale goście zaciekle bronili wypracowanej przewagi. Arbiter sobotniego starcia po upływie regulaminowego czasu gry zaprosił zawodników na przewidziany odpoczynek.

LKS Drama postulaty kibiców zaczął realizować po zmianie stron. Marcin Wujek w pięćdziesiątej pierwszej minucie doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji. Dwanaście minut później Adam Kurkowski wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Gola decydującego o finalnym kształcie wyniku w siedemdziesiątej trzeciej minucie zdobył Damian Cziba. Zmiany dokonane przez trenera Dariusza Dwojaka przyniosły zamierzony efekt. Sędzia po upływie dodatkowej bonifikaty czasowej sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec meczu.

Gospodarze wypunktowali Przyszowiczan niczym rasowy bokser. Przyjęli cios w pierwszej części i wyprowadzili trzy nokautujące po zmianie stron. Wygrali wykorzystując sposób stosowany przez LKS Jedność. Gospodarze przełamali odporność zespołu przyjezdnego. Zawodnicy instruowani przez trenera Labuska po analizie muszą zapomnieć o niekorzystnym wyniku, aby do kolejnego ciężkiego starcia podejść z chęcią rehabilitacji.

11. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (21.10), godz. 12:30, LKS Drama Zbrosławice – LKS Jedność 32 Przyszowice 3:1 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 51’ Wujek, 63’ Kurkowski, 73’ Cziba (dla LKS Drama) – 12’ Kiełtyka (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Drama Zbrosławice: Maścibrzuch – Panak, Wujek, Koschny, Halama (45’ Cziba) – Zachnik (53’ Thiel), Lindner, Chmurczyk P., Balytskyy (76’ Chmurczyk M.), Mrożek – Kurkowski.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Zabawczuk (70’ Przybylski), Szaruga, Widera, Wolniewicz (86’ Fiedel) – Kiełtyka, Szołtysek, Wawrzyniak K. (83’ Mandok), Jóźwik (70’ Brosz) – Wawrzyniak T. – Hajok.
  • Żółte kartki: 59’ Thiel, 76’ Cziba, 89’ Wujek (LKS Drama) – 18’ Wawrzyniak T., 74’ Kiełtyka, 74’ Szołtysek (LKS Jedność).