LKS Tęcza zdołał się przeciwstawić.

dodano: 16.08.2017, przez

Dwunastego dnia sierpnia 2017 roku zainaugurowano sezon 2017/18 w drugiej grupie katowickiej ligi okręgowej Zina. Podopieczni Mateusza Labuska nowy etap rozpoczęli na boisku w Wielowsi. Miejscowy LKS Tęcza aktualnie przywdziewa rolę beniaminka. Zajął drugie miejsce w zabrzańskiej Majer A-klasa. Osiągnięty wynik sportowy był równoznaczny z awansem na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Worek z bramkami rozwiązał się po upływie niespełna trzystu sześćdziesięciu sekund. Maciej Kiełtyka urwał się prawym stroną. Dograł futbolówkę wzdłuż linii pola karnego. Rafał Hajok oddał płaski strzał. Piłka odbiła się od rąk interweniującego Maksymiliana Schutz i ugrzęzła w sieci. Odpowiedź miejscowych była niemalże natychmiastowa. W dziewiątej minucie najwięcej zimnej krwi zachował Marcin Burda. Wykorzystał nieporadność strony broniącej doprowadzając do wyrównania. W dwudziestej czwartej minucie Kiełtyka wpadł w pole karne i został nieprzepisowo powstrzymany. Arbiter zdecydowany gestem wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Hajok. Piłkarze zeszli na przerwę przy minimalnej przewadze zespołu przyjezdnego.

Druga część pod względem poziomu odbiegała od wcześniejszego epizodu. Goście mieli spory problem z wymienieniem kilku celnych podań. Miejscowi konsekwentnie napędzali akcje z pominięciem linii pomocy. Stworzyli dwie groźne sytuacje, ale zabrakło odrobiny szczęścia. Refleksem wykazał się Tomasz Szindler, a Robert Szaruga wybił futbolówkę z linii bramkowej. W ostatniej regulaminowej minucie Daniel Kołoczek wygrał pojedynek biegowy z obrońcami i płaskim strzałem wyrównał stan rywalizacji. Podrażnieni goście zerwali się do ataku. Arbiter z niewiadomych powodów nie podyktował drugiej jedenastki. Bezpardonowo powstrzymany Kiełtyka nie doczekał się odgwizdania przewinienia. Spotkanie zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym.

Mecz inaugurujący sezon sprowadza się do słowa niedosyt. Utrata gola w końcówce pozbawiła zespół z Przyszowic dwóch oczek. Wynik poniżej oczekiwań, ale powinien posłużyć za materiał poglądowy na dalszą część rozgrywek. Wnikliwa analiza potknięć zazwyczaj wzmacnia wartość zespołu. Eliminacja słabych punktów powinna przerodzić się w ostateczny sukces.

1. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (12.08), godz. 17:00, LKS Tęcza Wielowieś – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:2 (1:2).
  • Strzelcy bramek: 5’ Hajok, 24’ Hajok (dla LKS Jedność) – 9’ Burda, 89’ Kołoczek (dla LKS Tęcza).
  • Skład LKS Tęcza Wielowieś: Schutz – Osman A., Latoska, Knoppik, Iwan – Dziambor (87’ Piechaczek), Gała, Rekus, Kołoczek, Kloska – Burda (58’ Mazalik).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Mucha, Szaruga, Widera, Zabawczuk – Kiełtyka, Mandok, Szołtysek, Janik (70’ Plech) – Jóźwik (80’ Brosz), Hajok.
  • Żółte kartki: 34’ Gała (LKS Tęcza) – 66’ Szaruga, 67’ Jóźwik, 73’ Szołtysek (LKS Jedność).