Pierwszy punkt w bieżącym roku.

dodano: 31.03.2015, przez
28.03.2015, godz. 15:00, 17. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
GKS Krupiński
LKS Jedność
0 0
22
Szindler
14
Piewko
5
Szaruga
7
Szołtysek
4
Drapała
3
Maszak
13
Tankowski
62"
9
Kiełtyka
18
Kurcjusz
82"
8
Kołodziej
6
Mnochy
15
Łuszcz
72"
19
Haase
11
Waniek
67"
10
Hajok

Pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem LKS Jedność 32 Przyszowice w bieżącym roku kalendarzowym był GKS Krupiński. Zespół z Suszca zmagania w 2015 roku rozpoczął od porażki na własnym terenie z GTS Bojszowy. Historia dotychczasowych pojedynków przemawiała na korzyć zawodników instruowanych przez Pawła Sibika. Dwa zwycięstwa oraz remis w trzech oficjalnych grach sprawiły, że przewaga psychologiczna była po stronie miejscowej ekipy.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście. Półgórne dogranie zdołał opanować Rafał Hajok i oddał kąśliwy strzał w kierunku dalszego rogu bramki. Kozłująca piłka ostatecznie zatrzymała się na słupku. Gospodarze największy popłoch siali w lewym sektorze boiska. Dośrodkowanie z rzutu rożnego omal nie zakończyło się golem. Tomasz Szindler źle obliczył tor lotu piłki. Kolegę zaasekurował Jarosław Piewko wybijając futbolówkę głową z linii bramkowej. Szindler zrehabilitował się w ostatniej akcji pierwszej części gry. Znakomicie wybronił uderzenie zza pola karnego zmierzające w górny róg bramki. Sędzia Patrycja Marek po upływie sześćdziesiątej doliczonej sekundy zaprosiła piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

W drugiej odsłonie optyczną przewagę uzyskał miejscowy zespół, ale wszystkie próby strzeleckie mijały światło bramki. Zdecydowanie lepsze okazje wypracowała ekipa przyjezdna. Ariel Mnochy wygrał pojedynek z obrońcą i pomknął w kierunku bramki. Mógł podać do lepiej ustawionego Tomasza Wańka, ale zdecydował się na strzał. Paweł Wilczewski zdołał sparować uderzenie na rzut rożny. W niemal bliźniaczej okazji szansę na gola zmarnował Maciej Kiełtyka. Kopnął w kierunku bramki, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Ostatnią dogodną okazję zmarnował Hajok. Uderzył z okolic szesnastego metra wysoko nad bramką. Sędzia Patrycja Marek w czwartej dodatkowej minucie spojrzała na zegarek i sygnałem dźwiękowym oznajmiła koniec sobotniej batalii.

Stare piłkarskie porzekadło stawia sprawę jasno. W przypadku niemożliwości wygrania meczu należy zadowolić się rezultatem kompromisowym. Powodów do optymizmu jest kilka. Piłkarzom nie można odmówić waleczności, ambicji oraz przyzwoitej postawy w defensywie. Szwankuje skuteczność i decyzyjność w kluczowych momentach finalizacji akcji. Najbliższym rywalem podopiecznych Bartosza Kowala będzie niekwestionowany lider drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. Spotkanie mistrzowskie z LKS Bełk rozpocznie się o godz. 11:00 w najbliższą sobotę 4 kwietnia 2015 roku. Wszystkich sympatyków gorąco zapraszamy na przyszowicki stadion w świąteczne przedpołudnie.


Protokół pomeczowy:

Sobota (28.03), godz. 15:00, GKS Krupiński Suszec – LKS Jedność 32 Przyszowice 0:0.

Skład GKS Krupiński Suszec: Wilczewski – Styczeń, Mikołajec, Biedrzycki, Szweda – Góra (82′ Kuś), Reguła T., Reguła M., Szydłowski (65′ Kania), Winkler – Neumann (46′ Świenty).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Drapała, Szołtysek, Szaruga, Piewko – Mnochy (72′ Łuszcz), Kołodziej, Kiełtyka (82′ Kurcjusz), Maszak (62′ Tankowski) – Haase (67′ Waniek) – Hajok.

Żółte kartki: 88′ Styczeń (GKS Krupiński) – 44′ Szołtysek, 89′ Kołodziej (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: