Wkraczanie w decydującą fazę.

dodano: 24.02.2014, przez

Miesiąc luty nieubłaganie zmierza ku końcowi. Najbliższe gry kontrolne drużyny z Przyszowic rozegrają w marcu, dlatego zimowy okres przygotowawczy wkracza w finalną fazę. Zanim podsumuję weekendowe zmagania pierwszego i drugiego zespołu, to poświęcę kilka słów juniorom młodszym, ponieważ w minionym tygodniu wyszli na murawę jako pierwsi. Podopieczni Mateusza Labuska w sobotę o godz. 11:00 zmierzyli się z na wyjeździe MKS Zaborze Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jedności w stosunku jeden do dwóch. Wynik spotkania otworzył Denis Rocki. W drugiej części do wyrównania doprowadził Łukasz Beker skutecznie egzekwując rzut karny. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Gola na wagę zwycięstwa w końcówce meczu zdobył Patryk Czarnecki.

Protokół pomeczowy:

Sobota (22.02), godz. 11:00, MKS Zaborze Zabrze (Katowice – Okręgowa Liga Juniorów, grupa: II) – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:2.

Strzelcy bramek: Rocki (dla MKS Zaborze) – Beker, Czarnecki (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: zawodnik testowany – Środa, Czarnecki, Makselon, Legęcki B. – Szendzielorz, Jarosz, Mucha, Beker, zawodnik testowany – Taraszczyk.

Ponadto wystąpili: Moś W., zawodnik testowany, Piela D. – zawodnik testowany, Piecha.

Wracamy do drużyn seniorów, które gry towarzyskie rozegrały w niedzielę. Rezerwy o godz. 13:30 zmierzyły się na boisku w Zabrzu-Zaborze z KS Piast Pawłów. Rywal występujący w niższej klasie rozgrywkowej otrzymał tęgie lanie od Przyszowiczan. Drugi zespół Jedności zaaplikował przeciwnikowi sześć bramek nie tracąc żadnej. Łupem bramkowym podzieliła się czwórka zawodników.

Protokół pomeczowy:

Niedziela (23.02), godz. 13:30, KS Piast Pawłów (B-klasa, grupa: Zabrze) – LKS Jedność 32 Przyszowice II 0:6.

Strzelcy bramek: Petzelt, zawodnik testowany (po dwie), Wawrzyniak, zawodnik testowany (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice II: Pawlas – Legęcki R., Widera D. Szindler D., Kubica – Famula, zawodnik testowany, Musioł, Walus, Wawrzyniak – Petzelt.

Ponadto wystąpili: Piela D. – zawodnik testowany, Andryszczak.

Pierwszy zespół rozegrał o godz. 15:30 mecz kontrolny na boisku w Knurowie z MKS Sokół Orzesze. Pierwotnie LKS Jedność miał zmierzyć się z LKS Jedność Jejkowice na boisku w Zabrzu-Zaborze, ale na kilka dni przed planowaną grą trener rywali Marcin Wroński zrezygnował z rozegrania meczu kontrolnego stawiając Przyszowiczan w kłopotliwej sytuacji. W ostatniej chwili udało znaleźć się zastępstwo, więc korzystając z okazji chciałbym podziękować w imieniu LKS Jedność 32 Przyszowice redaktorowi portalu SportowaSilesia.com za zamieszczenie artykułu, który pomógł w znalezieniu przeciwnika.

W pierwszej połowie niedzielnego sparingu na palcu gry panował jeden zespół. Podopieczni Krzysztofa Szumskiego przewagę udokumentowali golami Jakuba Haasego, Rafała Hajoka i Ariela Mnochego. Proste błędy w obronie przytrafiły się po zmianie stron i rywal z Orzesza częściowo zniwelował wynik spotkania z pierwszej części. Ostatnie słowo należało do graczy Jedności a właściwie Rafała Hajoka, który wykorzystał niefrasobliwość bramkarza i strzałem z dalekiej odległości przypieczętował zwycięstwo swej drużyny.

Protokół pomeczowy:

Niedziela (23.02), godz. 15:30, MKS Sokół Orzesze (Liga okręgowa, grupa: Katowice I) – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:4.

Strzelcy bramek: Hajok (dwie), Haase, Mnochy (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler T. – Stocki, zawodnik testowany, Mandok Ł., Szołtysek – Hutka, Hajok, Kowal, Wiercioch – Haase – Mnochy.

Komplet zwycięstw na zakończenie lutego. Miejmy nadzieję, że korzystne rezultaty znajdą swe odzwierciedlenie w meczach o punkty. W miarę możliwości będę informował czytelników o ewentualnych ruchach transferowych oraz wynikach spotkań towarzyskich. Wkraczamy w decydującą fazę przygotowań, więc pracy jest sporo, dlatego proszę Państwa o cierpliwość i zrozumienie.

Komentarze

PARTNERZY: