Mistrz potwierdził klasę.

dodano: 16.06.2024, przez

Dziesięć miesięcy upłynęło od momentu inauguracji zmagań ligowych w sezonie 2023/24. Puentą była konfrontacja z niekwestionowanym liderem. Spotkanie zaplanowano w ramach 30. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Zabrze-Bytom” Grupa 1. HKS Odra od kilku tygodni celebruje wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Dodatkowo nie zwalnia tempa i regularnie powiększa dorobek o maksymalną zdobycz. LKS Jedność jesienią długo dotrzymywał kroku pretendentowi. Dopiero wiosenna zadyszka uniemożliwiła walkę o najwyższy laur. Finalnie przed ostatnim rozdaniem udało się uzbierać dorobek gwarantujący drugą lokatę. Sobotnia potyczka była idealnym zwieńczeniem niemającym bezpośredniego przełożenia na rankingowy układ.

Dało się odczuć od momentu wznowienia gry, że na murawie rywalizują zawodnicy dwóch czołowych ekip. Bardzo wysoka intensywność pomimo niekorzystnej aury oraz determinacja z obu stron. Kluczowy dla finalnego rozstrzygnięcia moment nastąpił w dwudziestej siódmej minucie. Podanie w okolicach osiemnastego metra otrzymał Adam Wolniewicz. Kopnięta piłka otarła się o nogę Konrada Ilnickiego. Zmieniła trajektorię utrudniając interwencję. Maciej Stanek zdołał rzucić się w odpowiednim kierunku, ale futbolówka otarła się o rękawice i ugrzęzłą w sieci. Gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał z dystansu Bolesława Pawlasa wybronił Mateusz Harkawy. Przyjezdni po zmianie stron stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale dobrze dysponowany Stanek nie dał się pokonać. Utrzymał miejscowych w grze do ostatnich sekund. Niestety goście dowieźli minimalną zaliczkę do ostatniego gwizdka. Arbiter po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz.

Porażką podopieczni trenera Szarugi kończą sezon 2023/24. Pojedynek nie wpływający na losy zespołu mający charakter wyłącznie prestiżowy. Wpadka nie może przyćmić udanej edycji. Znakomita jesienna część pozwoliła wypracować podwaliny pod ostateczny sukces. Wiosna pozostawiła wiele do życzenia, ale najważniejsze, że udało się obronić lokatę za plecami niekwestionowanego lidera. Równocześnie gratulujemy HKS Odra Miasteczko Śląskie wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Teraz nadchodzi kluczowy czas w kontekście przygotowań do egzystencji na wyższym poziomie. Trzeba dokonać roszad w grupie zawodniczej, aby za kilka miesięcy nie zostać przysłowiowym dostarczycielem punktów.


Protokół pomeczowy:

30. kolejka, Zabrze: klasa okręgowa „Zabrze-Bytom” Grupa 1.

  • Sobota (15.06), godz. 13:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – HKS Odra Miasteczko Śląskie 0:1 (0:1).
  • Strzelec bramki: 27’ Wolniewicz A. (dla HKS Odra).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Stanek – Lomania K., Walkowski (72’ Macioch), Twaruszka (57’ Micor), Ilnicki, Brosz – Szołtysek, Pawlas – Niemiec (81’ Lomania M.) – Gałązkiewicz, Tomala.
  • Skład HKS Odra Miasteczko Śląskie: Harkawy – Jaworek, Turowski (65’ Wiśniewski), Małaczyński, Wolniewicz R., Gruszka (65’ Żyłka) – Kryvych, Mucha (65’ Gatys), Wolniewicz A. – Koschny, Paszek (90’ Oracz).
  • Żółte kartki: 63’ Gałązkiewicz, 71’ Szołtysek, 90’ Micor (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: W Małym Obiektywie Piłkarskim.

Komentarze

PARTNERZY: