Wygrana bez cienia wątpliwości.

dodano: 29.04.2024, przez

Półmetek wiosennych zmagań wieńczy pojedynek zaplanowany w niestandardowym terminie. Zainteresowani doszli do porozumienia. Mecz rozegrano w czwartek. LKS Jedność w ostatnim kwietniowym terminie gościł na własnym terenie drużynę z Pyskowic. Spotkanie zaplanowano w ramach 23. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Zabrze-Bytom” Grupa 1. MKSR Czarni w dwóch poprzednich konfrontacjach znacząco podreperował dorobek. Aktualnie w rundzie rewanżowej uzbierał o dwa oczka więcej od ekipy z Przyszowic. Futboliści instruowani przez Roberta Szarugę wpadli w dołek po zwycięstwie na szczeblu lokalnym. Jeden punkt na dziewięć możliwych do ugrania. Równocześnie nastąpiło rankingowe tąpnięcie. Zespół spadł o jeden szczebel zachowując miejsce na podium.

Gospodarze od pierwszego gwizdka nadawali ton czwartkowej konfrontacji. Efektem był gol otwierający wynik z dwudziestej pierwszej minuty. Piotr Szołtysek wygrał bezpośredni pojedynek z Nikodemem Popławskim. Sześćdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie intuicyjnym strzałem podwyższył Łukasz Niemiec. Passa strzelecka była kontynuowana po zmianie stron. Serię w pięćdziesiątej pierwszej minucie zapoczątkował Bartosz Kiełbasa. Premierowe trafienie w barwach LKS Jedność zaliczył Jan Tomala. Wykorzystał dokładne dogranie Szołtyska z pięćdziesiątej ósmej minuty. Sto osiemdziesiąt sekund później ponownie na listę strzelców wpisał się Kiełbasa. Ostatecznie licznik zatrzymał się na cyfrze pięć. Arbiter po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz.

Drużyna prawidłowo zareagowała na ostatnie niepowodzenia. Niechlubną serię kończy wysoka wygrana na rodzimym obiekcie. Bardzo ważnym aspektem była pełna kontrola nad boiskowymi wydarzeniami. Zespół z Pyskowic poza kilkoma incydentami był bezradny wobec dyspozycji podopiecznych trenera Szarugi. Najważniejszą kwestią w kontekście kolejnych pojedynków będzie potwierdzenie zwyżki formy. Trzeba przełamać passę wpadek w delegacjach. Bieżący rok jest wręcz fatalny zestawiający rezultaty wyjazdowych konfrontacji. Nowy miesiąc należy rozpocząć od zgarnięcia maksymalnej puli. Łatwo nie będzie, ponieważ oponenci przed własną publiką otrzymują dodatkowy bodziec do sprawienia niespodzianki.


Protokół pomeczowy:

23. kolejka, Zabrze: klasa okręgowa „Zabrze-Bytom” Grupa 1.

  • Czwartek (25.04), godz. 18:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – MKSR Czarni Pyskowice 5:0 (2:0).
  • Strzelcy bramek: 21’ Szołtysek, 44’ Niemiec, 51’ Kiełbasa, 58’ Tomala, 61’ Kiełbasa (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Stanek – Brosz (58’ Tomala), Wałkowski (74’ Lomania M.), Twaruszka, Ilnicki, Przybylski (57’ Macioch, 67’ Poznański) – Szołtysek, Pawlas – Niemiec – Podyma (42’ Marciniak), Kiełbasa.
  • Skład MKSR Czarni Pyskowice: Popławski – Kuc, Saborowski, Kowalski – Front, Sobelski, Lis, Bladycz – Pasternak, Rapsiewicz, Pazdej.
  • Żółta kartka: 33’ Twaruszka (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: lokalnapilka.pl

Komentarze

PARTNERZY: