Podtrzymana nadzieja.

dodano: 23.05.2023, przez

Zespół z Przyszowic wkroczył na ostatnią prostą zmagań ligowych. Dwudziestego maja udał się w podróż do bytomskiej dzielnicy Miechowice. Spotkanie z KS Silesia zaplanowano w ramach 26. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. LKS Jedność znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Piastuje lokatę w strefie oznaczająca bezpośrednią degradację do zabrzańskiej klasy A. Wpływ na futbolowy los nie zależy wyłącznie od zawodników. Zwycięstwa mogą wywindować drużynę na bezpieczne miejsce. Oponent piastuje lokatę w czołówce. Wiosną nieznacznie obniżył loty w odniesieniu do jesiennej części. Podopieczni trenera Zajdla mogą aktualnie pozazdrościć rozterek sobotniemu konkurentowi.

Pierwsza odsłona rywalizacji miała stosunkowo spokojny przebieg. Oponenci walczyli o uzyskanie przewagi w strefie środkowej. Finalnie żadna ze stron nie potrafiła skruszyć bloku obronnego. Sytuacja zmienił się po zmianie stron. Worek z bramkami rozwiązano w pięćdziesiątej piątej minucie. Bartosz Kiełbasa zapisał się w kajeciku sędziowskim pod rubryką strzelcy bramek. Goście nie zdołali obronić nieznacznej przewagi. Szesnaście minut później miejscowi doprowadzili do wyrównania. Adam Derewońko znalazł receptę na pokonanie Macieja Stanka. Arbiter do regulaminowego czasu gry dorzucił sto osiemdziesiąt sekund. Dodatkowa bonifikata nic nie zmieniła, więc sędzia sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec konfrontacji.

Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale zawodnicy z Przyszowic nie potrafili obronić wypracowanej przewagi. Powoli trzeba oswajać się z nową rzeczywistością, skoro do utrzymania niezbędne są wygrane. LKS Jedność pełną pulę zgarnął raz, więc aktualne położenie jest adekwatne do prezentowanego poziomu. Oczywiście wszystko może się zmienić, ponieważ matematyka nie przekreśla szans na utrzymanie. Recepta jest banalnie prosta. Trzeba wygrać minimum dwa spotkania i liczyć na regularne potknięcia bezpośrednich konkurentów. Prawdopodobieństwo powodzenia jest nikłe, niemniej promyk nadziei jeszcze się tli. Miejmy nadzieję, że na przestrzeni kilku najbliższych dni nie ugaśnie.


Protokół pomeczowy:

26. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1.

  • Sobota (20.05), godz. 17:00, KS Silesia Miechowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:1 (0:0).
  • Strzelcy bramek: 71’ Derewońko (dla KS Silesia) – 55’ Kiełbasa (dla LKS Jedność).
  • Skład KS Silesia Miechowice: Krążyński – Skworc, Derewońko, Rożek (79’ Sobczyk) – Kwiędacz, Salicki (60’ Kapica), Hoffmann, Stich (46’ Sadowski) – Dudziński (65’ Kołodziej), Lewandowski (69’ Franielczyk).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Stanek – Legęcki, Szołtysek, Walkowski, Marciniak – Habrat (77’ Poznański), Przybylski, Krótkiewicz, Mandok (17’ Lomania M.), Gałązkiewicz (80’ Nowak) – Kiełbasa.
  • Żółta kartka: 74’ Legęcki (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: