Wyszarpany remis.

dodano: 11.10.2022, przez

Drugi październikowy termin oznaczał realizację bieżącej edycji na poziomie jednej trzeciej. LKS Jedność udał się w kolejną delegację. Przystankiem była dzielnica przynależna od 1964 roku do miasta Gliwice. Spotkanie z miejscowym ŁTS Łabędy zaplanowano w ramach 10. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. Podopieczni trenera Cholewy dryfują nad strefą oznaczającą degradację. Cztery punkty ugrane w dwóch poprzednich konfrontacjach pozwoliły na moment oddechu, chociaż sytuacja jest daleka od komfortowej. Rywale piastowali wyższe miejsce, aczkolwiek również muszą bacznie spoglądać się za siebie. 

Gospodarze od momentu wznowienia gry ruszyli do ataku, ale zmarnowali klarowne sytuacje. Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, więc zostali skarceni w osiemnastej minucie. Filip Paździor dograł piłkę do niepilnowanego Mateusza Skowronka. Skrzydłowy opanował dogranie i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Tomasza Kasprzika. Miejscowi w przerwie dokonali dwóch roszad. Sławomir Kantor oraz Rafał Kucza uporządkowali sytuację na murawie. Szturm na bramkę strzeżoną przez Wiktora Chwojnickiego spuentowali golem w siedemdziesiątej drugiej minucie. Rafał Adamczyk strzałem głową po dograniu z narożnika boiska doprowadził do wyrównania. Nerwowa końcówka nie wpłynęła na finalny kształt wyniku. Arbiter po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz. 

Reprezentant gminy Gierałtowice może być usatysfapkcjonowanyny z ostatecznego rozstrzygnięcia. Prowadził przez większą część konfrontacji, choć nie był stroną dominującą. Rezultat można uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie, niemniej gospodarze zaprezentowali się korzystniej, szczególnie po zmianie stron. Zespół z Przyszowic musi bezwzględnie szanować każdy punkt biorąc pod uwagę aktualne uwarunkowania. Zima może być burzliwym okresem, jeżeli dorobek nie będzie regularnie zasilany. Wszystko w nogach i głowach piłkarzy. Widać niewielkie światełko w tunelu, ale trzeba z pokorą podejść do kolejnych potyczek ligowych.


Protokół pomeczowy:

10. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1. 

  • Sobota (08.10), godz. 15:00, ŁTS Łabędy – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:1 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 72’ Adamczyk (dla ŁTS Łabędy) – 18’ Skowronek (dla LKS Jedność).
  • Skład ŁTS Łabędy: Kasprzik – Cetera, Kuc, Gogolok, Pająk – Kalinowski (85’ Muszyński), Ignacek, Majerowski (78’ Koc), Czaja (46’ Kucza), Góra (46’ Kantor) – Adamczyk.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chwojnicki – Walkowski (56’ Urbanek), Widera, Jędrusiejko, Przybylski – Skowronek (80’ Borkowski), Paździor, Szołtysek, Linek – Kiełbasa, Poznański (90’ Burliga).
  • Żółte kartki: 59’ Pająk, 78’ Kantor, 90’ Cetera (ŁTS Łabędy) – 70’ Urbanek (LKS Jedność).

Autor zdjęcia: Paweł Gnyp.

Komentarze

PARTNERZY: