Porażka na własne życzenie.

dodano: 26.10.2022, przez

LKS Jedność w bieżącym sezonie przypomina pacjenta sztucznie podtrzymywanego przy życiu za pomocą wyspecjalizowanego sprzętu medycznego. Aktualnie sytuacja zmierza w stronę nieszczęśliwego zakończenia. Droga jest długa, aczkolwiek starcie z KS Concordia mogło mieć znaczy wpływ na dalszy los piłkarskiego podmiotu z Przyszowic. Spotkanie zaplanowano w ramach 12. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. Ekipa z Knurowa ma podobne problemy do oponenta dowodzonego przez Dawida Cholewę. Drobne detale różnią drużynę będącą w strefie spadkowej od rywala piastującego pierwsze bezpieczne miejsce.

Ranga spotkania w początkowych fragmentach sparaliżowała zawodników. Minęły ponad dwa kwadranse zanim piłkarze rozkręcili się na dobre. Dwie dogodne okazje zmarnowali goście. Adam Burliga uderzył zbyt lekko, aby pokonać bramkarza. Kilka chwil później Bartosz Kiełbasa mógł zrobić dosłownie wszystko, ale przegrał bezpośredni pojedynek z Damianem Misiakiem. Sto osiemdziesiąt sekund przed końcem pierwszej części Mateusz Jędrusiejko popełnił przewinienie w obrębie pola karnego. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Michał Mikulski. Miejscowi po zmianie stron poszli za ciosem. Grzegorz Suchanek w pięćdziesiątej siódmej minucie na raty pokonał Wiktora Chwojnickiego. Trzeci gol padł w sześćdziesiątej dziewiątej minucie. Bartosz Kaczor skutecznie sfinalizował płaskie dogranie z bocznego sektora. Zespół z Knurowa wypracowanego kapitału nie zmarnował. Piłkarski rozjemca po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz.

Reprezentant gminy Gierałtowice podarował komplet punktów bezpośredniemu konkurentowi. Zmarnowane sytuacje przy bezbramkowym rezultacie zemściły się ze zdwojoną mocą. Błąd indywidualny w końcówce pierwszej części, wykorzystany rzut karny i było po zawodach. Dodatkowo wręcz fatalna postawa w drugiej części była przysłowiowym gwoździem do trumny. Niestety postawa całego zespołu otarła się o piłkarską nieudolność. Trudno przypuszczać, że aktualny stan rzeczy na finiszu rundy ulegnie zmianie. LKS Jedność z dużą dozą prawdopodobieństwa przerwę zimową spędzi w położeniu oznaczającym degradację.

12. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1.

• Sobota (22.10), godz. 11:00, KS Concordia Knurów – LKS Jedność 32 Przyszowice 3:0 (1:0).
  • Strzelcy bramek: 42’ Mikulski, 57’ Suchanek, 69’ Kaczor (dla KS Concordia).
  • Skład KS Concordia Knurów: Misiak – Czajka, Mikulski, Wiercioch, Bociek – Kocur, Gałach (62’ Zając), Suchanek (75’ Guzera), Barnik, Kaczor (75’ Orylski) – Żylski (70’ Jankowski).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chwojnicki – Krótkiewicz, Walkowski, Jędrusiejko, Przybylski – Skowronek (64’ Urbanek), Szołtysek, Paździor, Linek (57’ Mucha) – Kiełbasa – Burliga (67’ Borkowski).
  • Żółte kartki: 33’ Barnik, 35’ Czajka, 55’ Wiercioch, 56’ Suchanek, 67’ Mikulski, 80’ Mikulski (KS Concordia) – 65’ Paździor 69’ Szołtysek, 85’ Mucha (LKS Jedność).
  • Czerwona kartka: 80’ Mikulski (KS Concordia).

Autor zdjęcia: Agnieszka Łyko (IKNW – Iknurów.pl).