Jednostronny pojedynek.

dodano: 06.10.2022, przez

Dziesiąty miesiąc, uwzględniając harmonogram rozgrywek, zainicjował domowy pojedynek. Rywalem podopiecznych trenera Cholewy był KS Nitron. Spotkanie zaplanowano w ramach 9. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. Gospodarze przed siedmioma dniami sprawili małą niespodziankę. Odnotowali rezultat kompromisowy w starciu z faworyzowanym KS Start Sierakowice. Wyczyn zespołu z Przyszowic chciał powtórzyć zespół przyjezdny. Zawodnicy z Krupskiego Młyna zamykają ligowe zestawienie. Prawdopodobnie zawsze wychodzą na murawę z założeniem, aby sprawić sensację.

Zgodnie z przewidywaniami gracze miejscowego zespołu dyktowali warunki gry. Przewagę udokumentowali dwoma golami w pierwszej odsłonie. Kacper Borkowski w dwudziestej drugiej minucie otrzymał podanie na wolne pole od Dariusza Widery. Pomknął prawą flanką i dograł piłkę wzdłuż bramki. Bartosz Kiełbasa opanował dogranie i mocnym strzałem pokonał Damiana Barnusia. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Borkowski precyzyjnym kopnięciem podwyższył prowadzenie LKS Jedność. Zasłużone zwycięstwo w ostatniej regulaminowej minucie meczu przypieczętował kapitan ekipy z Przyszowic. Kiełbasa przeszywającym podaniem rozmontował blok obronny. Piotr Szołtysek umiejętnie przyjął futbolówkę i płaskim strzałem nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Kilkadziesiąt sekund później arbiter sygnałem dźwiękowym zakończył sobotnią konfrontację.

Komplet punktów zgarnęła drużyna lepsza piłkarsko. Reprezentant gminy Gierałtowice pierwszy raz w bieżącym sezonie kontrolował przebieg meczu. Momentami rywal był bezradny. Najważniejsze, że zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Ciężko strzelić gola rywalowi zorientowanemu wyłącznie na bronieniu do własnej bramki. Dodatkowym smaczkiem jest zachowanie czystego konta. Każdy wcześniejszy pojedynek kończył się z minimum jednym trafieniem po stronie strat. Oczywiście wyciąganie daleko idących wniosków mija się z celem. Prawdziwe oblicze ukażą dwa najbliższe spotkania.

9. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1.

• Sobota (01.10), godz. 15:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KS Nitron Krupski Młyn 3:0 (2:0).
  • Strzelcy bramek: 22’ Kiełbasa, 40’ Borkowski, 90’ Szołtysek (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chwojnicki – Krótkiewicz (67’ Urbanek), Widera (73’ Burliga), Jędrusiejko, Przybylski – Borkowski (46’ Walkowski), Szołtysek, Paździor, Mucha (46’ Linek) – Kiełbasa, Poznański (85’ Nowak).
  • Skład KS Nitron Krupski Młyn: Barnuś – Kołcz A., Macioszek M., Koziołek, Kołcz M. – Kiebuła, Tropper (80’ Wolny), Jaruszowiec (24’ Macioszek Sz.), Piekacz, Gembczyk (65’ Dyląg) – Korkocha (65’ Weber).
  • Żółta kartka: 31’ Mucha (LKS Jedność).