Rozbłysnął promyk nadziei.

dodano: 26.09.2022, przez

Ostatni wrześniowy termin w bieżącej edycji oznaczał delegację na obcy teren. Podopieczni Dawida Cholewy udali się w podróż do Sierakowic. Spotkanie zaplanowano w ramach 8. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. Miejscowy KS Start jest rewelacją aktualnie trwającego sezonu. Wygrał wszystkie siedem meczów i dotrzymuje kroku faworyzowanemu zespołowi z Miedar. LKS Jedność boleśnie przekonał się o sile LKS Orzeł, więc miał podstawy, aby obawiać się ekipy o zbliżonych dokonaniach. Dodatkowo na niekorzyść drużyny z Przyszowic przemawiał bilans wyjazdowych konfrontacji. Trzy przegrane i czternaście straconych goli. 

Wynik końcowy został ustalony w pierwszej odsłonie. Worek z bramkami w dwudziestej drugiej minucie rozwiązał Bartosz Kiełbasa. Zgromadzona publika przecierała oczy ze zdumienia. Miejscowi zostali zmuszeni do odrabiania strat. Stosunkowo szybko zdołali doprowadzić do stanu równowagi. Mateusz Borys znalazł sposób na pokonanie Wiktora Chwojnickiego. Druga część nie odcisnęła piętna na rezultacie. Goście kończyli mecz w okrojonym składzie. Mateusz Skowronek w pierwszej doliczonej minucie zobaczył drugi żółty kartonik. Arbiter automatycznie wyciągnął z kieszeni kartkę koloru czerwonego. Gospodarze nie zdołali wykorzystać dysproporcji na zielonej murawie. Pierwszy raz musieli pogodzić się z faktem, że nie zwyciężyli.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania niedzielne osiągnięcie należy rozpatrywać w kategorii sukcesu oraz sporej niespodzianki. Reprezentant gminy Gierałtowice fatalnie prezentował się w delegacjach, stąd jeden punkt jest na wagę złota. Sytuacja w tabeli niewiele się zmieniła, natomiast remis przełamał niekorzystny splot zdarzeń. Najwyższy czas, aby zespół z Przyszowic zaczął regularnie punktować. Koniecznie trzeba wygrać kolejny mecz ligowy, aby zniwelować dystans do bezpiecznej strefy. Aktualna sytuacja jest daleka od komfortowej, ale pojawiło się światełko w tunelu.


Protokół pomeczowy:

8. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1. 

  • Niedziela (25.09), godz. 16:00, KS Start Sierakowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:1 (1:1).
  • Strzelcy bramek: 35’ Borys (dla KS Start) – 22’ Kiełbasa (dla LKS Jedność).
  • Skład KS Start Sierakowice: Parchański – Gliński (46’ Łutowicz), Sarnecki, Sikora, Piewko – Borys, Kołodziej, Sitowski, Sopel, Sulima (65′ Mrożek) – Wawoczny.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chwojnicki – Krótkiewicz, Widera, Jędrusiejko, Przybylski – Skowronek, Paździor, Szołtysek, Mucha – Kiełbasa, Poznański.
  • Żółte kartki: 44’ Gliński, 81’ Łutowicz, 85’ Mrożek (KS Start) – 83’ Skowronek, 90’ Skowronek (LKS Jedność).
  • Czerwona kartka: 90’ Skowronek (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: