Udana, ale wymęczona inauguracja.

dodano: 17.08.2022, przez

Zespół z Przyszowic po dwuletnim rozbracie wrócił do rywalizacji w klasie okręgowej. Przygoda z czwartą ligą powinna być krótsza. Nieoczekiwany bieg wydarzeń spowodował, że spadek został odroczony o dwanaście miesięcy. Trzynastego dnia sierpnia zgodnie ze sporządzonym harmonogramem wystartował sezon 2022/23. Rywalem LKS Jedność była ekipa z Ciochowic. Spotkanie zaplanowano w ramach 1. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej „Bytom-Zabrze” Grupa 1. LKS Przyszłość borykał się ze sporymi problemami kadrowymi, ale finalnie stawił się zwarty i gotowy do konfrontacji. Podopieczni trenera Cholewy nie wiedzieli, czego spodziewać się po konstruowanym naprędce oponencie. Drużynę reprezentująca gminę Gierałtowice również poddano sporej przebudowie, więc wynik był sprawą otwartą.

Pierwsza połowa wprowadziła zgromadzoną publikę w osłupienie. Goście w siedemnastej minucie objęli prowadzenie. Patryk Plewa wypluł dośrodkowaną futbolówkę przed siebie. Paweł Cieslik wyłuskał piłkę, wypracował pozycję strzelecką i dopełnił formalności. Gospodarze mieli minimalną przewagę w kreowaniu, ale przyjezdni bardzo skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Monolit został stopniowo kruszony po zmianie stron. Krzysztof Poznański w sześćdziesiątej szóstej minucie został nieprawidłowo powstrzymany przez Adriana Matloka. Zdarzenie miało miejsce w obrębie pola karnego. Arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola wyrównującego zamienił Bartosz Kiełbasa. Dawnaście minut później sędzia ponownie dopatrzył się faulu w polu karnym na Marcinie Urbanku. Piłkę na wapnie ustawił Kiełbasa. Chwilę później mocno kopnięta futbolówka ugrzęzła w sieci. Drużyna z Ciochowic w końcówce mogła zmienić rezultat spotkania. Strzał z bliskiej odległości instynktownie wybronił Plewa. Ostatecznie inauguracyjny komplet oczek został w Przyszowicach.

Pierwszy mecz w nowym rozdaniu zaliczony na plus, choć trudno doszukiwać się wielu pozytywów. Raczej trzeba skupić się na mankamentach, aby w przyszłości notować stopniowy progres. Widać gołym okiem, że drużyna jest w trakcie transformacji. Każda wygrana niezależnie od stylu może wyłącznie pomóc szczególnie na początkowym etapie. Warto odnotować, że ostatni domowy triumf zespół z Przyszowic świętował dwunastego maja 2021 roku. Wówczas zawodnicy instruowani przez trenera Labuska pokonali KS Kuźnia Ustroń. Minęło długich piętnaście miesięcy i LKS Jedność ponownie mógł cieszyć się z wygranej na rodzimym obiekcie.

1. kolejka, Bytom: klasa okręgowa „Bytom-Zabrze” Grupa 1.

• Sobota (13.08), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Przyszłość Ciochowice 2:1 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 66’ Kiełbasa, 78’ Kiełbasa (dla LKS Jedność) – 17’ Cieslik (dla LKS Przyszłość).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Plewa – Walkowski, Widera, Jędrusiejko, Przybylski – Skowronek (57’ Urbanek), Szołtysek, Paździor, Borkowski (57’ Burliga) – Poznański, Kiełbasa.
  • Skład LKS Przyszłość Ciochowice: Matlok – Małgowski, Grecz, Warmons, Kręgiel – Tomasik, Bieniek, Halama, Pyznar, Lemieszko – Cieslik.
  • Żółte kartki: 16’ Skowronek, 90’ Kiełbasa (LKS Jedność) – 13’ Kręgiel, 43’ Warmons, 51’ Bieniek, 60’ Grecz, 84 Tomasik (LKS Przyszłość).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.