Zacięty bój z podziałem punktów.

dodano: 04.05.2022, przez

Piąty miesiąc kalendarzowy rozpoczyna się od zaległego starcia. Gracze z Przyszowic udali się w podróż Podlesia, południowej dzielnicy Katowic. Spotkanie z LGKS 38 Podlesianka zaplanowano w ramach 19. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Katowiczanie przystąpili do rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta. Piastują siódmą lokatę z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów. LKS Jedność, pomimo pierwszej wiktorii w bieżącym sezonie, zdawał sobie sprawę z klasy rywala. Jesienny pojedynek dobitnie pokazał dysproporcje w posiadanym materiale piłkarskim.

Pierwszy groźny strzał we wtorkowe popołudnie oddali goście. Kacper Stachoń egzekwował rzut wolny. Pomylił się nieznacznie. Chwilę później Łukasz Niemiec wpadł w pole karne. Kopnięta futbolówka z okolic linii końcowej zatrzymała się na poprzeczce. Bartosz Kiełbasa w dwudziestej szóstej minucie zostaje nieprzepisowo powstrzymany w okolicach dwudziestego metra od bramki. Piotr Szołtysek ustawił piłkę w miejscu wyznaczonym przez sędziego. Kapitan przyjezdnych uderzył perfekcyjnie. Futbolówka przeleciała nad murem, obiła słupek i ugrzęzła w sieci. Miejscowi stworzyli kilka klarownych sytuacji. Powinni przy odrobinie szczęścia doprowadzić do wyrównania. Arbiter po upływie regulaminowego czasu gry zaprosił zawodników na przerwę.

Druga odsłona rozpoczęła się od składnej akcji LKS Jedność. Kiełbasa opanował prostopadłe podanie Stachonia, ale Artur Tomanek odpowiednio skrócił dystans i wybronił uderzenie. Bartłomiej Kędzierski w pięćdziesiątej minucie doprowadził do wyrównania. Oddał precyzyjny strzał poza zasięgiem interweniującego Jakuba Michalika. Kędzierski w osiemdziesiątej drugiej minucie egzekwował rzut wolny z bocznego sektora. Dośrodkowanie niefortunnie przeciął Stachoń zaliczając samobójcze trafienie. Niespełna sześćdziesiąt sekund później Stachoń dogrywa piłkę spod linii końcowej na dalszy słupek. Górne podanie strzałem głową puentuje Tomasz Linek. Goście zdołali w ekspresowym tempie odpowiedzieć na zadany cios. Piłkarski rozjemca po upływie dodatkowej bonifikaty kończy zaległy pojedynek.

Reprezentant gminy Gierałtowice do pięciu ugranych punktów na obcych stadionach dokłada kolejne oczko. Wszystkie zdobycze LKS Jedność wywalczył poza rodzimym obiektem. Następnym celem powinna być gratyfikacja punktowa wypracowana w Przyszowicach. Podopieczni trenera Cholewy stopniowo poprawiają dorobek widniejący w rankingu. Zmiana położenia będzie bardzo trudna, ale pojawiło się światełko w tunelu. Najważniejsze, że zawodnicy potrafią nawiązać równorzędną walkę z rywalem. Katowiczanie zapewne spodziewali się łatwiejszej przeprawy. Musieli spożytkować wiele energii, aby uniknąć blamażu.

Protokół meczowy:

19. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska I.

• Wtorek (03.05), godz. 17:00, LGKS 38 Podlesianka Katowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:2 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 50’ Kędzierski, 82’ Stachoń (sam., dla LGKS 38 Podlesianka) – 26’ Szołtysek, 83’ Linek (dla LKS Jedność).
  • Skład LGKS 38 Podlesianka Katowice: Tomanek – Żemła, Nawrot (46’ Witas), Renner, Stachoń M. – Kędzierski, Brehmer (66’ Sprus), Kawała, Kutyła (46’ Nowotnik), Lisiński (73’ Niemczyk) – Jarnot.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Michalik – Kokot, Widera, Górski, Przybylski (70’ Byzdra) – Mucha, Szołtysek, Jędrusiejko, Niemiec (79’ Linek) – Stachoń – Kiełbasa (88’ Paździor).
  • Żółte kartki: 74’ Kawała, 90’ Kędzierski (LGKS 38 Podlesianka) – 30’ Przybylski, 77’ Niemiec, 85’ Stachoń, 90’ Widera (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: podlesianka.katowice.pl