Występ na plus pomimo porażki.

dodano: 26.04.2022, przez

LKS Jedność przystępował do kolejnej konfrontacji mistrzowskiej mając na tapecie perturbacje związane z wyborem następcy Roberta Gąsiora. Tymczasowo pieczę na zespołem przejął dotychczasowy asystent Piotr Szołtysek. Spotkanie z KS Ruch zaplanowano w ramach 22. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Drużyna z Radzionkowa zawzięcie walczy o tytuł mistrzowski gwarantujący udział w barażu. Zwycięstwo daje przepustkę do startu w trzeciej grupie trzej ligi. Aktualnie dystans do lidera wynosi cztery oczka, więc każda ewentualna strata mocno komplikuje ambitny plan.

Gospodarze próbowali nawiązać równorzędną walkę, ale szybko zostali skarceni. Jakub Michalik w dziesiątej minucie próbował wyłapać futbolówkę. Próba interwencji zamieniła się w faul. Zdarzenie miało miejsce w obrębie pola karnego, więc arbiter musiał wskazać na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Bartosz Nawrocki. Sześć minut później Kacper Zalewski otrzymał podanie przeszywające linię obronną i płaskim strzałem pokonał Michalika. Miejscowi nie poddali się po dwóch zadanych ciosach. Sukcesywnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Przeprowadzili kilka składnych akcji, ale zawodził czynnik ludzki w momencie finalizacji. Piłkarski rozjemca po upływie regulaminowego czasu gry zaprosił futbolistów na przerwę.

Kluczowy moment po zmianie stron nastąpił w pięćdziesiątej trzeciej minucie. Niepilnowany Nawrocki wyskoczył najwyżej do dośrodkowej z narożnika boiska futbolówki i strzałem głową pokonał Michalika. Entuzjazm w miejscowej ekipie opadł, choć nie rzucili ręcznika. Zaciekle walczyli o każdy metr boiska. Oczywiście przyjezdni nie pozwolili na zbyt wiele. Wypracowana przewaga umożliwiała kontrolowanie biegu wydarzeń. Łatwiej dochodzili do klarownych sytuacji strzeleckich, ale nie zdołali przekuć przewagi w kolejne trafienia. Sędzia postanowił nie doliczać nawet sekundy. Użył gwizdka po raz ostatni wraz z nadejściem dziewięćdziesiątej minuty.

Reprezentant gminy Gierałtowice zaprezentował się przyzwoicie na tle bardzo mocnego rywala. Pozycja KS Ruch w ligowym zestawieniu nie jest przypadkowa. Prezentują bardzo dojrzały futbol. Podopieczni trenera Szołtyska nie czekali wyłącznie na ruch przeciwnika. Starali się momentami przejąć inicjatywę. Zaprezentowali kilka ciekawych i kombinacyjnych akcji zgromadzonej publice. Droga do wyjścia z aktualnego impasu nie jest prosta, ale jakieś kroki zostały poczynione. Aktualnie futbolistom pozostaje ciężka praca na zajęciach treningowych. Miejmy nadzieję, że pierwsze efekty nadejdą w obecnej edycji rozgrywek.

Protokół meczowy:

22. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska I.

• Sobota (23.04), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KS Ruch Radzionków 0:3 (0:2).
  • Strzelcy bramek: 10’ Nawrocki,  16’ Zalewski, 53’ Nawrocki (dla KS Ruch).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Michalik – Mucha, Walkowski, Górski, Kokot (82’ Józefów) – Byzdra (70’ Macedoński), Szołtysek (89’ Widera), Jędrusiejko, Niemiec – Stachoń (89’ Paździor) – Kiełbasa.
  • Skład KS Ruch Radzionków: Szukała – Turczyn, Pietryga, Otwinowski, Trzcionka – Gwiaździński (85’ Siwy), Kuliński, Zalewski (77’ Matysek) – Piecuch (67’ Kopeć), Nawrocki, Bougduiga (67’ Baran).
  • Żółta kartka: 51’ Kiełbasa (LKS Jedność).