Wiosenny powiew optymizmu.

dodano: 15.03.2022, przez

Zawodnicy z Przyszowic wrócili do ligowej rywalizacji po przymusowej przerwie. Pierwszym wiosennym aktem było starcie z LKS Przemsza. Spotkanie zaplanowano w ramach 16. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Zawody rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myszkowie. Stan murawy w Siewierzu uniemożliwił konfrontację na naturalnym podłożu. Jesienny pojedynek zakończył się minimalną porażką reprezentanta gminy Gierałtowice. Faworyt na podstawie rankingu mógł być tylko jeden, niemniej dorobek punktowy nie powiększa się automatycznie. Każdą zdobycz należy ugrać w sportowej walce.

Zgodnie z przewidywaniami gospodarze szybko objęli prowadzenie. Patryka Krążyńskiego w dziesiątej minucie pokonał Patryk Mendela. Miejscowi nie poszli za ciosem, aby zwiększyć szanse na końcowy triumf. Goście przetrwali pierwszą część. Plan na drugą odsłonę był prosty. Podjęcie próby odwrócenia niekorzystnego wyniku. Drobne korekty w wyjściowym zestawieniu miały pobudzić zespół do walki.

Spodziewany efekt nastąpił w pięćdziesiątej piątej minucie. Piotr Szołtysek dokładnym podaniem obsłużył Bartosza Kiełbasę. Zawodnik przyjezdnych precyzyjnym strzałem nie dał szans Dawidowi Stambule na skuteczną interwencję. Kolejnych goli zgromadzona publika nie zobaczyła. LKS Jedność walczył o sprawienie niespodzianki, ale finalnie musiał obejść się smakiem wygranej. Arbiter po upływie dodatkowego czasu sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec meczu.

Podopieczni trenera Roberta Gąsiora wywożą jeden punkt z obcego terenu. Każdą wywalczoną zdobycz należy rozpatrywać w kategorii pojedynczego sukcesu. Tabela dobitnie uplastycznia możliwości LKS Jedność, więc narzekanie byłoby niestosowne. Warto dalej pracować, aby podjąć próbę zacieśnienia dystansu do pozostałych ekip. Łatwo nie będzie, ponieważ dysproporcja w możliwościach jest zauważalna. Nadziei można doszukiwać się w stwierdzeniu, że silniejszy nie zawsze wygrywa.


Protokół meczowy:

16. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska I.

  • Sobota (12.03), godz. 11:00, LKS Przemsza Siewierz – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:1 (1:0).
  • Strzelcy bramek: 10’ Mendela (dla LKS Przemsza) – 55’ Kiełbasa (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Przemsza Siewierz: Stambuła – Bała, Mendela, Burczyk, Dobias (71’ Ważny) – Krzos, Skrzypiński D., Skrzypiński K., Badora (71’ Tyszczak), Wnuk – Pasikowski (76’ Chatys).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Krążyński – Walkowski, Wylężek, Górski, Kokot (46’ Długosz) – Linek (46’ Mucha), Przybylski, Szołtysek, Niemiec – Stachoń – Kiełbasa (55’ Borkowski).
  • Żółte kartki: 68’ Pasikowski (LKS Przemsza) – 16’ Kokot, 61’ Górski, 86’ Niemiec (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: lokalnapilka.pl

Komentarze

PARTNERZY: