Mecz stałych fragmentów gry.

dodano: 29.03.2022, przez

Rundę rewanżową zainaugurowały dwie wyjazdowe potyczki, więc nadszedł czas na oficjalny pojedynek przed własną publicznością. Zespół reprezentujący gminę Gierałtowice gościł JSP Szczakowianka. Spotkanie zaplanowano w ramach 18. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Drużyna z Jaworzna rozpoczęła wiosenną część od ugrania zaledwie punktu. Podobny dorobek zasilił konto LKS Jedność. Faworytem była strona przyjezdna z uwagi na rankingowe położenie, choć tegoroczne dokonania sugerowały równomierny rozkład szans.

Przyjezdni zyskali optyczną przewagę, choć nie zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Worek z bramkami rozwiązał się w trzynastej minucie. Goście egzekwowali rzut wolny z bocznego sektora. Kopnięta futbolówkę głową strącił niepilnowany Marcin Starzyński. Patryk Krążyński nie zdołał odpowiednio zareagować. Miejscowi odgryźli się w dwudziestej dziewiątej minucie. Dośrodkowaną na dalszy słupek piłkę głową w kierunku bramki skierował Adam Górski. Najprzytomniej w zamieszaniu zachował się Jakub Wylężęk. Asystent sędziego zasugerował przekroczenie linii po trąceniu futbolówki. Kacper Stachoń w końcówce oddał soczysty strzał z dystansu, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Piłkarze zeszli na przewidziany odpoczynek przy wyniku kompromisowym. 

Gospodarze po zmianie stron poczuli, że mogą sprawić sensację. Ruszyli do żwawszych ataków. Dwukrotnie między słupkami błysnął Dawid Gargasz. Wybronił strzał Stachonia zza pola karnego oraz sparował mierzone uderzenie Łukasza Niemca. Zmarnowane szanse zemściły się w siedemdziesiątej dziewiątej minucie. Michał Chrabąszcz wyskoczył najwyżej do dośrodkowanej z narożnika futbolówki. Zgubił krycie i głową wpakował piłkę do sieci. Miejscowi nie zdołali się podnieść. Chaotyczne próby na nic się zdały. Sędzia po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz. 

Progres jest zauważalny, aczkolwiek punktów nie przybywa. Krótka sentencja dobitnie podkreśla aktualną sytuacją podopiecznych Roberta Gąsiora. Oczywiście mankamentów w dalszym ciągu jest wiele, ale zawodnicy potrafią nawiązać równorzędną walkę. Czasami brakuje umięjętności, ale aspektami wolicjonalnymi niedociągnięcia są nadrabiane. Czas pokaże, czy pierwsza wiktoria w bieżącym sezonie kiedykolwiek nadejdzie. Trudno prognozować, ale widać światełko w tunelu. Najważniejsze, aby zapał do pracy pozostał na wysokim poziomie. 


Protokół meczowy:

18. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska I.

  • Sobota (26.03), godz. 15:30, LKS Jedność 32 Przyszowice – JSP Szczakowianka Jaworzno 1:2 (1:1).
  • Strzelcy bramek: 29’ Wylężek (dla LKS Jedność) – 13’ Smarzyński, 79’ Chrabąszcz (dla JSP Szczakowianka).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Krążyński – Walkowski (65’ Długosz), Wylężek, Górski, Kokot – Byzdra (46’ Linek), Przybylski, Stachoń, Niemiec – Kiełbasa (81’ Mucha) – Szołtysek.
  • Skład JSP Szczakowianka Jaworzno: Gargasz – Kumor, Statkiewicz, Małkowski, Leś – Marędowski (57’ Budak), Gądek (72’ Cygnar), Wawoczny, Serwin – Chrabąszcz, Smarzyński.
  • Żółte kartki: 34’ Kokot, 80’ Stachoń (LKS Jedność) – 29’ Leś, 49’ Marędowski (JSP Szczakowianka).

Źródło zdjęcia: JSP Szczakowianka Jaworzno – oficjalny serwis.

Komentarze

PARTNERZY: