Gminne trofeum obronione.

dodano: 03.10.2021, przez

Przerywnikiem pomiędzy meczami rangi mistrzowskiej był lokalny turniej drużyn seniorskich o Puchar Wójta gminy Gierałtowice. Reprezentanci trzech podmiotów amatorskiego piłkarstwa zmierzyli się na stadionie w Przyszowicach. Podjęto decyzję, że zmagania odbędą się w środę 29 września. Trofeum z ubiegłego roku bronił miejscowy LKS Jedność

Pierwszy mecz rozpoczął się o godz. 16:30. Zespół z Paniówek występujący w zabrzańskiej klasie A dosyć nieoczekiwanie pokonał faworyzowany LKS Gwiazda. Drużyna z Chudowa rywalizuje w klasie okręgowej grupy Bytomsko-Zabrzańskiej. Następnie o godz. 17:30 do rywalizacji przystąpił gospodarz środowych zmagań. Zwyciężył zespół prowadzony przez Patrycjusza Botora. Sześćdziesiąt minut później gładko rozprawił się z LKS Tempo i zakończył zmagania na pierwszym miejscu. Druga lokata przypadła zawodnikom instruowanym przez Roberta Szarugę, byłego zawodnika i trenera ekipy z Przyszowic. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął LKS Gwiazda Chudów.


Puchar Wójta gminy Gierałtowice – rezultaty:

  • Środa (29.09), godz. 16:30, LKS Gwiazda ChudówLKS Tempo Paniówki 2:3.
  • Środa (29.09), godz. 17:30, LKS Jedność 32 PrzyszowiceLKS Gwiazda Chudów 2:1.
  • Środa (29.09), godz. 18:30, LKS Jedność 32 PrzyszowiceLKS Tempo Paniówki 3:0.

Miły przerywnik dla podopiecznych Roberta Gąsiora. Rywale w czwartej lidze nie rozpieszczają, więc zgarnięcie lokalnego trofeum jest przyjemnym akcentem. Pozostaje wierzyć, że sukcesy na gminnym podwórku wpłyną w jakikolwiek sposób na poprawę ligowych dokonań. 


Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: