Połowiczna realizacja planu.

dodano: 02.06.2021, przez

Ostatni cykl z meczem w środku tygodnia za podopiecznymi trenera Labuska. Bardzo uciążliwa sytuacja dla amatorskich jednostek piłkarskich. Dodatkowe problemy generuje daleki wyjazd. LKS Jedność najdłuższe podróże musiał organizować w środku tygodnia roboczego. Mecz z GKS Radziechowy-Wieprz odbył się w ramach 29. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Jesienny pojedynek zakończył się minimalnym zwycięstwem zespołu z Przyszowic. Reprezentant powiatu żywieckiego po przeciętnej pierwszej części sezonu nie powiedział ostatniego słowa w walce o utrzymanie.

Gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania. Arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w obrębie pola karnego. Piłkę na wapnie ustawił Karol Kubieniec i pewnym strzałem w dolny róg pokonał Krzysztofa Pieszka. Miejscowi poszli za ciosem podwyższając prowadzenie w pięćdziesiątej siódmej minucie. Karol Rozmus wpisał się na listę strzelców. Dziewięć minut później kontaktowego gola zdobył Dawid Mucha. Przyjezdni nie zdołali doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. Sędzia po upływie dodatkowej bonifikaty czasowej zakończył mecz.

Sytuacja w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu mocno się skomplikowała. Głównym prowodyrem jest LKS Jedność. Zmarnował dwie szanse na wyjście z strefy spadkowej. Optymista powie, że do trzech razy sztuka. Prawdopodobnie ostateczne rozstrzygnięcie poznamy po ostatniej serii gier, choć nie wszystko zależy od zespołu z Przyszowic. Rywale muszą zaliczyć potknięcia, jeśli rozpatrujemy pozytywny obrót spraw.


Protokół pomeczowy:

29. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska II.

 • Środa (26.05), godz. 18:00, GKS Radziechowy-Wieprz – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:1 (1:0).
 • Strzelcy bramek: 45’ Kubieniec, 57’ Rozmus (GKS Radziechowy-Wieprz) – 66’ Mucha (LKS Jedność).
 • Skład GKS Radziechowy-Wieprz: Barcik – Dudka, Noga, Kubieniec, Kłyszyński – Byrtek M., Janik, Drewniak, Brachaczek (42’ Rozmus), Lapczyk – Mrózek (89’ Puzoń).
 • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Pieszek – Szczęsny, Szołtysek, Pilc (40’ Przybylski), Wolniewicz – Mnochy, Kiełbasa (55’ Walkowski), Maciejewski (46’ Tarka), Mucha (81’ Pawełczyk), Par (46’ Paszek) – Hajok.
 • Żółte kartki: 23’ Kubieniec, 34’ Kłyszyński, 80’ Lipczyk (GKS Radziechowy-Wieprz) – 47’ Pieszek, 81’ Mucha (LKS Jedność).

Trzy dni po potknięciu na ziemi żywieckiej LKS Jedność udał się w kolejną podróż. Kolejnym i zarazem ostatnim przystankiem w sezonie 2020/21 była Łąka. Pojedynek z MKS Iskra odbył się na boisku wiejskim zlokalizowanym w powiecie pszczyńskim. Mecz zaplanowano w ramach 30. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Tylko zwycięstwo zespołu z Przyszowic dawało realne nadzieje na wyjście z impasu. Kolejna porażka prawdopodobnie ograniczyłaby szanse na utrzymanie do aspektu matematycznego.

Goście wyszli na prowadzenie po upływie dwudziestej minuty. Mateusza Tkacza pokonał Ariel Mnochy. Gospodarze po zmianie stron stracili jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę w sześćdziesiątej czwartej minucie zobaczył Mateusz Żelazo. Dwieście czterdzieści sekund później przyjezdni zdobyli drugiego gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się Mnochy. Zwycięstwo w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przypieczętował Kamil Przybylski. Kilkanaście sekund później arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec spotkania.

Sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka. LKS Jedność awansował na pierwszą bezpieczną pozycję w ligowym zestawieniu. Losy rywalizacji układają się po myśli zespołu reprezentującego gminę Gierałtowice. Reszta uzależniona jest od piłkarzy. Zmagania w bieżącej edycji zakończą dwoma meczami na rodzimym obiekcie. Rywale będą wyżej notowani, ale chcąc zachować ligowy byt punktów należy szukać z każdym przeciwnikiem.


Protokół pomeczowy:

30. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska II.

 • Sobota (29.05), godz. 17:00, MKS Iskra Pszczyna – LKS Jedność 32 Przyszowice 0:3 (0:1).
 • Strzelcy bramek: 20’ Mnochy, 68’ Mnochy, 90’ Przybylski (dla LKS Jedność).
 • Skład MKS Iskra Pszczyna: Tkacz – Szromek (46’ Kręciwilk), Pustelnik, Zjawiński, Noga – Kryger, Mąka (76’ Żur), Komraus (80’ Mizera), Żelazo, Tatarczuch (67’ Pisarek) – Zawadzki (88’ Mika).
 • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Parchański – Szczęsny, Szołtysek, Pilc (74’ Przybylski), Wolniewicz – Paszek (67’ Par), Kiełbasa, Tarka (70’ Maciejewski), Mucha (80’ Tomasik), Mnochy – Hajok.
 • Żółte kartki: 27’ Pustelnik, 42’ Żelazo, 64’ Żelazo (MKS Iskra).
 • Czerwona kartka: 64’ Żelazo (MKS Iskra).

Komentarze

PARTNERZY: