Remis przedłużający nadzieję.

dodano: 26.05.2021, przez

Rozgrywki dla LKS Jedność wkroczyły w decydującą fazę. Pojawili się na rozkładzie przeciwnicy w zasięgu zespołu z Przyszowic. Pierwszym z kategorii osiągalnych był LKS Orzeł Łękawica. Spotkanie zaplanowano w ramach 28. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej „Zina” IV liga. Sobotnia rywalizacja zyskała miano pojedynku o przysłowiowe sześć punktów. Dystans jednego punktu do rywala sklasyfikowanego półkę wyżej mógł zniwelować nawet gol. Wystarczyło zadać cios i obronić wypracowaną przewagę. Recepta prosta, ale bardzo trudna do zrealizowania. 

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Ranga pojedynku była wyczuwalna na zielonej murawie. Gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale zabrakło zimnej krwii w kluczowych momentach. Przyjezdni kilkukrotnie wyprowadzili szybkie ataki, ale również nie znaleźli recepty na pokonanie Krzysztofa Pieszka. Goście po zmianie stron opadli z sił. Resztki energii przekuwali na skuteczną obronę dostępu do własnej bramki. Miejscowi atakowali chaotycznie. Najlepszą okazję zmarnowali w doliczonym czasie gry. Piłka dośrodkowana z narożnika boiska spadła pod nogi Adama Tarki. Kopnięta z okolic jedenastego metra futbolówka minęła nieznacznie światło bramki. Bramkarz nie zdążył wznowić gry, ponieważ arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec meczu.

Szansa na wyjście z marazmu została zaprzepaszczona. Oczywiście nic nie jest przesądzone, ale niewątpliwie sytuacja odrobinę się skomplikowała. Remis jest tylko przedłużeniem nadziei. LKS Jedność mógł rozdawać karty w walce o utrzymanie. Aktualnie musi punktować oraz liczyć na potknięcia bezpośrednich konkurentów. Wszystko za kilka dni może odwrócić się o sto osiemdziesiąt stopni, jeśli reprezentant gminy Gierałtowice wyzwoli z siebie gen zwycięzcy. 


Protokół pomeczowy:

28. kolejka, „Zina” IV liga, grupa: śląska II.

  • Sobota (22.05), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Orzeł Łękawica.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Pieszek – Szczęsny, Szołtysek, Pilc, Wolniewicz – Mnochy (86′ Walkowski), Maciejewski (73′ Mucha), Przybylski, Kiełbasa (69′ Tarka), Par (57′ Paszek) – Hajok.
  • Skład LKS Orzeł Łękawica: Byrtek Ł. – Pępek, Jaroszek, Świniański, Małolepszy – Olszowski, Hałat (69′ Biółka), Osmałek (85′ Łajczak), Pietyra (46′ Pośpiech), Michalec – Mrózek.
  • Żółta kartka: 79′ Jaroszek (LKS Orzeł).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: