Grad goli w Wodzisławiu Śląskim.

dodano: 28.10.2020, przez

Dziesiąty miesiąc nie rozpieszcza miłośników amatorskiej piłki kopanej. Spotkania z różnych względów są przekładane. Władza nakłada nowe obostrzenia utrudniające normalne funkcjonowanie. Trzeba dopasować się do aktualnej sytuacji stawiając czoła sportowej rywalizacji. Zespół reprezentujący Gminę Gierałtowice udał się do Wodzisławia Śląskiego na pojedynek z miejscowym MKP Odra Centrum. Rywal drużyny z Przyszowic wywalczył w jedenastu grach piętnaście punktów.

Przyjezdni objęli prowadzenie w szesnastej minucie. Worek z bramkami rozwiązał Rafał Hajok. Miejscowi doprowadzili do wyrównania sześć minut później. Piłkę dorzuconą z narożnika boiska do siatki skierował Aleksander Barteczko. Goście nie pozostali dłużni i ponownie wyszli na prowadzenie w dwudziestej dziewiątej minucie. Bartłomieja Będkowskiego pokonał Ariel Mnochy. Piłkarze zeszli na przewidziany odpoczynek przy wyniku przemawiającym na korzyść LKS Jedność

Druga odsłona sobotniej rywalizacji przerodziła się w strzelecką kanonadę. Rozpoczęła się po upływie niespełna stu dwudziestu sekund. Hajok znalazł sposób na pokonanie Będkowskiego. Czwartego gola dla przyjezdnych w sześćdziesiątej drugiej minucie zdobył Hajok. Większość ekip rzuciłaby ręcznik i czekała na ostatni gwizdek. Miejscowi wbrew wszystkiemu podjęli rękawice. Daniel Podbioł na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry pakuje futbolówkę do sieci. Dziewięć minut później Dariusz Widera zalicza przysłowiowego swojaka i wypracowana przewaga zaczyna topnieć. Wszystko wraca na właściwe tory w osiemdziesiątej szóstej minucie. Mnochy definitywnie grzebie szanse Wodzisławian na ugranie korzystnego wyniku. Dodatkowo w sto dwudziestej sekundzie doliczonego czasu gry Mnochy stawia pieczęć na okazałym zwycięstwie. Kilka chwil później arbiter sygnałem dźwiękowym oznajmia koniec meczu.

Finalny kształt rezultatu nakrywa czapką mankamenty. Warto zwrócić uwagą na aspekt szczelecki. Zawodnicy udowodnili, że potrafią wypracowywać okazje i zdobywać bramki. Podczas poprzednich konfrontacji inklinacje ofensywne często schodziły na dalszy plan. Zazwyczaj z uwagi na postawę rywala w destrukcji. Najważniejsze, że pewien impas został przełamany.

Protokół pomeczowy:

Sobota (24.10), godz. 15:00, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – LKS Jedność 32 Przyszowice 3:6 (1:2).

• Strzelcy bramek: 22’ Barteczko, 75’ Podbioł, 84’ Widera (sam., dla MKP Odra) – 16’ Hajok, 29’ Mnochy, 47’ Hajok, 62’ Hajok, 87’ Mnochy, 90’ Mnochy (dla LKS Jedność).
  • Skład MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski: Będkowski – Mańka (60’ Wikar), Tymiński, Barteczko, Kalisz – Tkocz, Wuwer, Koczy, Fojcik – Podbioł, Mokry (60’ Gorzawski).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Wylężek, Pilc (63’ Szal), Maciejewski, Wolniewicz, Przybylski (68’ Szczęsny) – Mucha (63’ Mucha), Szołtysek, Tarka (68’ Widera) – Hajok, Mnochy.
  • Żółte kartki: 69’ Gorzawski, 77’ Kalisz (MKP Odra) – 72’ Szal (LKS Jedność).

Źródło zdjęcia: OdraCentrum.pl