Sokół nie wzbił się na wyżyny.

dodano: 04.11.2019, przez

Rywalizacja w jedenastym miesiącu zakończy jesienną część bieżącego sezonu. Pierwszym z trzech listopadowych rywali był LKS Sokół. Spotkanie zaplanowano w ramach 13. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy klasy okręgowej „ZINA Bytom-Zabrze”. Drużyna z Orzecha, miejscowości położonej w powiecie tarnogórskim, plasuje się na ósmym miejscu. Zgromadziła osiemnaście punktów i wyprzedza o pięć oczek zajmujący dziewiątą lokatę zespół z Bobrownik Śląskich. Sytuacja LKS Jedność w rankingu ligowym jest komfortowa, ale przeciwnicy nie powiedzieli ostatniego słowa.

Stroną dominującą w pierwszej części był zespół miejscowy. Goście nie potrafili nawiązać równorzędnej walki. Jedyną formą ataku było długie zagranie po przejęciu futbolówki. W dwudziestej piątej minucie Bartłomiej Maciejewski dorzucił piłkę z narożnika boiska. Futbolówka spadła pod nogi Alexandra Mrozka. Środkowy defensor opanował dogranie i dopełnił formalności lokując piłkę w sieci. Gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie, ale dokonywali irracjonalnych wyborów w newralgicznych momentach. Arbiter po upływie regulaminowego czasu zaprosił zawodników na przewidziany odpoczynek.

Przyjezdni po zmianie stron odważniej ruszyli do ataku. Staranniej budowali akcje, ale zaledwie jedna próba powinna zakończyć się golem. Strzał z okolic piątego metra instynktownie wybronił Tomasz Szindler. W sześćdziesiątej minucie Maciejewski ponownie egzekwował rzut rożny. Dorzucił futbolówkę na głowę Łukasz Pilca. Środkowy obrońca perfekcyjnym strzałem podwyższył prowadzenie. Sto osiemdziesiąt sekund później Ariel Mnochy idealnie dograł piłkę do Rafała Hajoka. Najlepszy strzelec zespołu nie zmarnował okazji na podreperowanie dorobku bramowego. W siedemdziesiątej piątej minucie Piotr Szołtysek kopnął futbolówkę z narożnika boiska. Dogranie przy wydatnej pomocy Oskara Radkiewicza zamieniło się w czwartego gola dla LKS Jedność. Siedem minut później do prostopadłego podania ruszył Maciej Kiełtyka. Wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę będącemu przed pustą bramką Szołtyskowi. Kapitan miejscowej ekipy przypieczętował zwycięstwo zespołu z Przyszowic. Sędzia po upływie dodatkowej bonifikaty zakończył mecz.

Seria zwycięstw została podtrzymana. Brawa dla wszystkich zawodników oraz sztabu szkoleniowego. Wszystkie aspekty dotyczące konfrontacji były utrzymane na bardzo wysokim poziomie. LKS Sokół nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Jesienna część ligowej rywalizacji powoli zmierza do końcowego etapu. Pozostały dwie konfrontacje do zamknięcia pierwszej połowy sezonu. Zawodnicy powinni udźwignąć odpowiedzialność, aby dotychczasowe dokonania nie zostały zaprzepaszczone.

13. kolejka, klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1.

• Sobota (02.11), godz. 14:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Sokół Orzech 5:0 (1:0).
  • Strzelcy bramek: 25’ Mrozek, 60’ Pilc, 63’ Hajok, 76’ Radkiewicz (sam.), 83’ Szołtysek (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Przybylski (62’ Zabawczuk), Mrozek, Pilc, Wolniewicz – Mnochy (62’ Kiełtyka), Maciejewski (62’ Fiedel), Szołtysek, Wawrzyniak – Rylukowski (75’ Paszek) – Hajok.
  • Skład LKS Sokół Orzech: Radkiewicz – Tokarski, Dolibóg, Majka, Wyląg – Moczek, Praski, Karkocha (62’ Krawczyk), Krupa (85’ Langosz), Turowski (75’ Patoń) – Ślusarczyk (62’ Niesler).
  • Żółta kartka: 88’ Paszek (LKS Jedność).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.