Mistrzowie jesiennej części sezonu!

dodano: 19.11.2019, przez

Koniec jesiennej części sezonu wyznaczono na szesnasty dzień listopada. LKS Jedność zamyka rundę pojedynkiem na własnym obiekcie. Spotkanie z MKSR Czarni zaplanowano w ramach 15. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy klasy okręgowej „ZINA Bytom-Zabrze”. Zespół z Pyskowic po mizernym początku zaczął regularnie punktować. Trzynaście z osiemnastu zgromadzonych oczek zdobył w sześciu poprzednich seriach gier. Podopieczni trenera Labuska również regularnie powiększają dorobek, ale niespodziewanie polegli w starciu z DKS Czarni Kozłowa Góra.

Mecz rozpoczął się od mocnego tąpnięcia. Łukasz Rylukowski po upływie niespełna stu osiemdziesięciu sekund został nieprzepisowo powstrzymany w okolicach dwudziestego metra. Rzut wolny egzekwował Rafał Hajok. Kopnięta piłka wpadła do siatki w okolicach zespolenia słupka z poprzeczką. W czterdziestej pierwszej minucie Rylukowski przegrał bezpośredni pojedynek z Dawidem Ziarnikiem. Hajok dopadł do odbitej przez bramkarza futbolówki i dopełnił formalności naprawiając błąd kolegi. Kilka chwil później arbiter zaprosił aktorów sobotniego widowiska na przewidziany odpoczynek.

Druga część również rozpoczęła się od mocnego akcentu. Bartłomiej Maciejewski w czterdziestej dziewiątej minucie zdecydował się na strzał z okolic dwudziestego piątego metra. Piłka nabrała odpowiedniej rotacji i ugrzęzła w sieci. Sto osiemdziesiąt sekund później Hajok wpadł w pole karne. Wyczekał na odpowiedni moment i ulokował piłkę w krótkim rogu bramki strzeżonej przez Ziarnika. W osiemdziesiątej czwartej minucie po podaniu Maciejewskiego po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Hajok. Trzy minuty później Maciej Kiełtyka uderzeniem w kierunku dalszego słupka przypieczętował zwycięstwo miejscowej ekipy. Piłkarski rozjemca po upływie dodatkowej bonifikaty czasowej sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec spotkania.

Zasłużone zwycięstwo zespołu z Przyszowic. Rywal nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Piłkarze instruowani przez trenera Labuska odpowiednio zareagowali na wpadkę w Kozłowej Górze. Osiągnięte w jesiennej części sezonu rezultaty pozwolą spokojnie przepracować okres poprzedzający rundę wiosenną. Zima będzie trudnym czasem, ale praca wykonana na odpowiednim poziomie powinna przynieść adekwatny efekt. Finalne zwieńczenie dokonana się w połowie szóstego miesiąca kolejnego roku kalendarzowego. Miejmy nadzieję, że aktualna pozycja w rankingu nie ulegnie zmianie.


Protokół pomeczowy:

15. kolejka, klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1.

  • Sobota (16.11), godz. 13:30, LKS Jedność 32 Przyszowice – MKSR Czarni Pyskowice 6:0 (2:0).
  • Strzelcy bramek: 3’ Hajok, 41’ Hajok, 49’ Maciejewski, 52’ Hajok, 84’ Hajok, 87’ Kiełtyka (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Wolniewicz (69’ Fiedel), Mrozek, Pilc, Przybylski (46’ Zabawczuk) – Mnochy (69’ Łakomy), Szołtysek (54’ Rogon), Wawrzyniak (54’ Paszek), Mucha (46’ Kiełtyka) – Rylukowski (46’ Maciejewski) – Hajok.
  • Skład MKSR Czarni Pyskowice: Ziarnik – Saborowski, Kupiec, Staneczek, Omylak – Przybysz, Pasternak, Pazdej (55’ Maziarz), Zalesiński, Drążek (66’ Śliwiński) – Poznański.
  • Żółte kartki: 37’ Wolniewicz (LKS Jedność) – 66’ Omylak (MKSR Czarni).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: