Sforsowana zapora Odry.

dodano: 22.10.2019, przez

Dziewiętnastego dnia dziesiątego miesiąca podopieczni trenera Labuska na własnym terenie podejmowali ekipę z Miasteczka Śląskiego. Spotkanie zaplanowano w ramach 11. kolejki o mistrzostwo pierwszej grupy klasy okręgowej „ZINA Bytom-Zabrze”. HKS Odra po rozegraniu dziesięciu spotkań zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium. Cechą charakterystyczną na podstawie rankingu jest niewątpliwie szczelna defensywa. Odrobinę mniej korzystnie prezentuje się w delegacji. LKS Jedność zajmuje fotel lidera, więc prestiż konfrontacji jest bardzo wysoki.

Pierwsza część meczu upłynęła pod dyktando miejscowej ekipy. Starannie przygotowywane akcje rzucały się w oczy zgromadzonej publiki. Goście wyprowadzali ataki w oparciu o przechwyt i dynamikę z wykorzystaniem bocznego sektora. Właściwa asekuracja uniemożliwiła przyjezdnym stworzenie realnego zagrożenia. Godny odnotowania indywidualny rajd Roberta Wolniewicza zakończony strzałem zatrzymał się na słupku. W czterdziestej czwartej minucie Maciej Kiełtyka wymienił podanie z Kamilem Przybylskim. Skrajny defensor wpadł w pole karne i dośrodkował futbolówkę spod linii końcowej. Rafał Hajok strzałem głową pokonał Arkadiusza Tonię. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Obraz gry po zmianie stron uległ modyfikacji. Goście przyczajeni na własnej połowie w pierwszej odsłonie po przerwie odważniej ruszyli na rywala. LKS Jedność miał problem z budowaniem akcji, ale nie popełniał rażących błędów w defensywie. W sześćdziesiątej siódmej minucie Tomasz Wawrzyniak oddał strzał z okolic siedemnastego metra. Kopnięta piłka ugrzęzła w siatce. Tonia próbował zareagować, ale futbolówka przeleciała poza jego zasięgiem. Przyjezdni walczyli do końca, aby zniwelować różnicę. Jedna próba zainicjowana w bocznym sektorze powinna zakończyć się powodzeniem, ale zawiódł czynnik ludzki podczas momentu finalizacji. Sędzia po upływie dodatkowej bonifikaty czasowej zakończył mecz.

Powtarzanie tydzień w tydzień tezy, że kolejny cenny komplet punktów zasila konto LKS Jedność jest monotonne. Każdy czytelnik potwierdzi, że powtarzanie pewnych fraz będzie brakiem zasobu słownictwa, dlatego sporządzony materiał doczeka się następującej puenty. Życzmy klubowi z Przyszowic każdego podsumowania zaczynającego się od słów zawartych na wstępie czwartego akapitu. Zwycięstwa w kontekście ambitnego celu są na wagę złota, dlatego należy szybko zapomnieć o pojedynczej wiktorii, aby skupić się na pracy poprzedzającej kolejny pojedynek.


Protokół pomeczowy:

11. kolejka, klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1.

  • Sobota (19.10), godz. 15:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – HKS Odra Miasteczko Śląskie 2:0 (1:0).
  • Strzelcy bramek: 44’ Hajok, 67’ Wawrzyniak (dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Przybylski (72’ Rogon), Mrozek, Pilc, Wolniewicz – Kiełtyka (46’ Wawrzyniak), Szołtysek, Maciejewski (82’ Widera), Fiedel (66’ Paszek) – Rylukowski (82’ Łakomy) – Hajok.
  • Skład HKS Odra Miasteczko Śląskie: Tonia – Stryjakiewicz (65’ Gatys), Dziliński, Michna, Hanel – Turowski (55’ Drabik), Walesa (72’ Skutnik), Pączek, Żyłka, Ilnicki – Budny (70’ Wojtkowiak).
  • Żółte kartki: 52’ Rylukowski, 56’ Przybylski, 68’ Szołtysek, 90’ Mrozek (LKS Jedność) – 54’ Turowski, 75’ Wojtkowiak, 90’ Hanel (HKS Odra).

Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: