Niekorzystna passa podtrzymana.

dodano: 02.05.2019, przez

Zapis w harmonogramie gier ligowych pod terminem pierwszy dzień maja oznaczał wyjazdową potyczkę z LKS Przyszłość Ciochowice. Spotkanie zaplanowano w ramach 23. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina klasa okręgowa. LKS Przyszłość po bardzo bolesnym początku wrócił na zwycięski szlak. Pokonał dwie ekipy plasujące się w górnej części tabeli. Odbił się od dna, ale w dalszym ciągu zajmuje pozycję obarczoną widmem degradacji. Zespół z Przyszowic po bardzo przyzwoitym starcie zanotował ostry zjazd. Dwie porażki wywołały obawy przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Goście bardzo dobrze weszli w mecz dyktując warunki na zielonej murawie. Gospodarze nastawili się na grę bardzo prostymi środkami. Stworzyli pierwszą groźną okazję po upływie kilku minut, ale uderzenie głową wybronił Przemysław Pakuła. W dwudziestej piątej minucie przyjezdni egzekwowali rzut wolny. Rafał Hajok oddał strzał, Adrian Matlok sparował piłkę przed siebie. Futbolówka odbiła się od Kewina Jonika i wpadła do siatki. Osiem minut później Krzysztof Papież staranował zawodnika gospodarzy w obrębie pola karnego. Arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Kewin Jonik. Pierwsza część zakończyła się rezultatem kompromisowym.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny przyjezdnej. Najdogodniejszą okazję zmarnował Hajok. Uderzona głową futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W sześćdziesiątej piątej minucie miejscowi wyprowadzili kontratak. Dogranie z bocznego sektora sfinalizował Kewin Jonik. Kilka chwil później goście powinni doprowadzić do wyrównania. Łukasz Rylukowski przegrał bezpośredni pojedynek z Matlokiem uderzając wprost w bramkarza. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Przyszowic domagali się podyktowania rzutu karnego. Arbiter pozostał niewzruszony na protesty wyrzucając z boiska Bartosza Łakomego za użycie obraźliwego języka. Dodatkowo trenera Labuska odesłał na trybuny, ponieważ ekspresyjnie krytykował orzeczenia. Kilkadziesiąt sekund później rozbrzmiał sygnał oznajmiający koniec meczu.

Trzecia porażka LKS Jedność stała się faktem. Bardzo trudno adekwatnie ocenić poziom prezentowany przez zespół. Przeważali przez większą część meczu i ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. LKS Przyszłość dwie okazje zamienił na gole w przeciwieństwie do zespołu z Przyszowic. Skuteczność pod bramką odcisnęła największe piętno na finalnym kształcie rezultatu końcowego. Każdy zawodnik powinien stanąć przed lustrem i wykonać piłkarski rachunek sumienia. Okazją do rehabilitacji będzie kolejny pojedynek rangi mistrzowskiej.

23. kolejka, Zina klasa okręgowa, grupa: Katowice II.

• Środa (01.05), godz. 17:00, LKS Przyszłość Ciochowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:1 (1:1).
  • Strzelcy bramek: 33’ Jonik K., 65’ Jonik K. (dla LKS Przyszłość) – 25’ Jonik K. (sam., dla LKS Jedność).
  • Skład LKS Przyszłość Ciochowice: Matlok – Mizera, Zubek, Kureczko, Materla M. (68’ Henne) – Czaja (90’ Jonik D.), Janicki, Kalinowski, Materla D., Yevhen (60’ Kuźnik) – Jonik K.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Pakuła – Przybylski (58’ Zabawczuk), Szaruga (5’ Papież), Kiełtyka, Wolniewicz – Rogon (68’ Widera), Szołtysek, Rylukowski, Mucha (76’ Łakomy) – Hajok (54’ Przybyłka) – Paszek.
  • Żółte kartki: 81’ Matlok, 90’ Zubek (LKS Przyszłość) – 66’ Mucha, 90’ Łakomy (LKS Jedność).
  • Czerwona kartka: 90’ Łakomy (LKS Jedność).