Zaciekły bój na rybnickiej ziemi.

dodano: 09.04.2019, przez

LKS Jedność 32 Przyszowice w pierwszą sobotę czwartego miesiąca obrał kierunek na południową dzielnicę miasta Rybnik. Spotkanie z GKS Pierwszy zaplanowano w ramach 19. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina klasa okręgowa. Zespół z Chwałowic bardzo dobrze rozpoczął rundę rewanżową. Zgromadził siedem punktów na dziewięć możliwych do zdobycia. Dodatkowo każde okrasza minimum trzema golami, więc statystyki automatycznie podnoszą trudność rywalizacji.

Gospodarze z animuszem rzucili się na rywala, ale przyjezdni nie dali się zaskoczyć. Konstruowali ataki pozycyjne oparte na wymianie podań. Pierwszą dogodną sytuację zmarnował Łukasz Rylukowski. Strzał z okolic piątego metra instynktownie wybronił Kamil Tomiuk. Miejscowi w dwudziestej ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Kuriozalne błędy w defensywie wywołały zamieszanie. Najprzytomniej zachował się Artur Łaciok uderzając precyzyjnie oraz skutecznie. GKS Pierwszy z prowadzenia cieszył się niespełna sto dwadzieścia sekund. Marcin Paszek dograł piłkę z bocznego sektora wzdłuż pola karnego. Rylukowski uderzył futbolówkę bez uprzedniego przyjęcia. Tomiuk interweniował, ale był zmuszony do kapitulacji. Pierwsza część kończy się wynikiem kompromisowym.

Obraz gry po zmianie stron nie uległ zmianie. Drużyny zaciekle walczyły o zmianę rezultatu. W pięćdziesiątej siódmej minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Piotr Woźnica odbił kąśliwy strzał z okolic szesnastego metra, ale był bezradny wobec dobitki Szymona Węgrzyka. Sześć minut później w niemalże bliźniaczej sytuacji znalazł się Paszek. Zachował zimną krew i doprowadził do równowagi. Sto osiemdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry goście przeprowadzili kontratak. Paszek mógł obsłużyć dograniem partnerów z zespołu, ale zdecydował się na strzał z okolic dwudziestego metra. Podjęta decyzja była słuszna. Piłka nabrała odpowiedniej trajektorii i wpadła do siatki. Gol wyjątkowej urody na wagę zwycięstwa. Piłkarze z Chwałowic rzucili się do rozpaczliwych ataków, ale przyjezdni nie dali się zaskoczyć. Sędzia po upływie doliczonego czasu zakończył mecz.

Przedmeczowe przypuszczenia znalazły odzwierciedlenie w boiskowych realiach. GKS Pierwszy zawiesił poprzeczkę na bardzo wysokim pułapie. Zawodnikom z Przyszowic należą się słowa uznania. Dwukrotnie odrobili straty i wyprowadzili zabójczy cios w końcówce spotkania. Rywal nie zdołał wrócić do gry, więc komplet punktów zasilił konto LKS Jedność.


Protokół pomeczowy:

19. kolejka, Zina klasa okręgowa, grupa: Katowice II.

  • Sobota (06.04), godz. 17:00, GKS Pierwszy Chwałowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (1:1).
  • Strzelcy bramek: 28’ Łaciok, 57’ Węgrzyk (dla GKS Pierwszy) – 30’ Rylukowski, 63’ Paszek, 87’ Paszek (dla LKS Jedność).
  • Skład GKS Pierwszy Chwałowice: Tomiuk – Orawiec, Zniszczoł, Sułkowski, Gawliczek (63’ Skupień) – Waśko, Paprotny, Węgrzyk, Herok – Dudek, Łaciok.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Woźnica – Walkowski, Kiełtyka (80’ Rogon), Lokwenc, Wolniewicz – Paszek (90’ Łakomy), Szołtysek, Przybyłka, Rylukowski, Mucha (65’ Przybylski) – Hajok.
  • Żółte kartki: 46’ Tomiuk, 54’ Dudek, 80’ Herok (GKS Pierwszy) – 2’ Mucha, 52’ Wolniewicz, 90’ Przybylski, 90’ Szołtysek (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: