Starcie wagi ciężkiej na remis.

dodano: 31.10.2018, przez

Ostatnia sobota października zgodnie z nomenklaturą ustalonego terminarza oznaczała bardzo prestiżowe starcie na szóstym szczeblu rozgrywkowym. Spotkanie z LKS Unia zaplanowano w ramach 13. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Zespół z Książenic kontynuuje bardzo dobrą serię zapoczątkowaną w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Aktualnie plasuje się na szczycie tabeli z bilansem jedenastu zwycięstw oraz jednej porażki.

Goście w pierwszym kwadransie stworzyli dwie ciekawe sytuacje ukazujące piłkarski potencjał zespołu. Miejscowi nastawili się na grę z kontrataku, choć momentami przejmowali kontrolę na meczem. Maciej Kiełtyka mógł rozwiązać worek z bramkami, ale będąc w bardzo korzystnej sytuacji uderzył futbolówkę poza światłem bramki. W ostatnie regulaminowej minucie goście wykonali daleki wyrzut zza linii bocznej. Najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Arkadiusz Suchiński. Strzałem głową wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę.

Piłkarskie widowisko po zmianie stron stało na równie wysokim poziomie. Zespół gości powinien podwyższyć prowadzenie, ale strzał głową Michała Siedloka w znakomitym stylu wybronił Przemysław Pakuła. Niewykorzystana okazja zemściła się w pięćdziesiątej siódmej minucie. Kiełtyka uwolnił się spod opieki obrońców w bocznym sektorze. Wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Piotrowi Szołtyskowi. Kapitan miejscowych płaskim strzałem sfinalizował składną akcję. Wynik remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka, chociaż były okazje, aby zadać decydujący cios. Miejscowych ekwilibrystyczną interwencją uratował Pakuła. Okazję na zwycięskiego gola zmarnował Szołtysek do spółki z Kiełtyką. Ostatecznie mecz kończy się rezultatem nierozstrzygniętym.

Bardzo ciekawe starcie piłkarskie zobaczyła na własne oczy licznie zgromadzona publika. Powodów do narzekań znaleźć nie sposób, ponieważ spotkanie stało na przyzwoitym poziomie. Wynik wahał się w dwie strony ostatecznie zatrzymując się na statusie oznaczającym podział punktów. LKS Jedność może być zadowolony z osiągniętego rezultatu, choć drobny niedosyt pozostanie. Ważne, aby zapunktować w dwóch grach wieńczących rundę jesienną.


Protokół pomeczowy:

13. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

  • Sobota (27.10), godz. 14:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Unia Książenice 1:1 (0:1).
  • Strzelcy bramek: 57’ Szołtysek (dla LKS Jedność) – 44’ Suchciński (dla LKS Unia).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Pakuła – Walkowski, Szaruga, Widera, Wolniewicz – Kapała P., Wawrzyniak K., Przybyłka (57’ Lokwenc), Mucha (85’ Przybylski) – Szołtysek – Kiełtyka.
  • Skład LKS Unia Książenice: Podpłoński – Kaczmarczyk, Siedlok, Gnyp, Skowronek – Malcher, Tumula, Kutypa (68’ Bogumiło), Suchiński, Michalski – Kuczera (78’ Gołyś).
  • Żółte kartki: 77’ Wolniewicz (LKS Jedność) – 69’ Kaczmarczyk, 76’ Suchciński, 90’ Kaczmarczyk (LKS Unia).
  • Czerwona kartka: 90’ Kaczmarczyk (LKS Unia).

Komentarze

PARTNERZY: