Kolejna trudna przeprawa.

dodano: 02.09.2018, przez

Dwudziestego piątego dnia sierpnia do Przyszowic zawitał zespół z Chwałowic, triumfator rybnickiej klasy A minionego sezonu. Spotkanie z GKS Pierwszy zaplanowano w ramach 4. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Beniaminek rozpoczął rywalizację na wyższym szczeblu od dwóch zwycięstw. Drobne potknięcie zanotował w poprzedniej serii gier. Musiał uznać wyższość KS Sośnica Gliwice.

Impas strzelecki został przełamany w trzydziestej czwartej minucie. Arbiter podyktował rzut karny za faul na Macieju Kiełtyce. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Hajok. Pięć minut później stan rywalizacji wyrównał Adam Paprotny finalizując szybki kontratak mocnym strzałem w przeciwległy róg bramki. Niespełna sześćdziesiąt sekund później Kamil Przybylski dokładne dogranie zamienił na gola. Zwroty akcji sprzed przerwy były namiastką splotu wydarzeń po zmianie stron.

Szymon Zniszczoł w pięćdziesiątej trzeciej minucie nieprzepisowo powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję Kiełtykę. Sędzia odesłał prowodyra zdarzenia przedwcześnie do szatni. Sto osiemdziesiąt sekund później goście za sprawą Paprotnego doprowadzili do wyrównania. W sześćdziesiątej minucie Kiełtyka wgrał bezpośredni pojedynek z Andrzejem Skrockim. Minął niespełna kwadrans i na listę strzelców wpisał się Dawid Mucha zdobywając efektownego gola. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście po precyzyjnym uderzeniu Wiktora Sebastiana zniwelowali część strat. Ostatnie słowo należało do miejscowych. Robert Szaruga strzałem głową przypieczętował zwycięstwo w pierwszej minucie doliczonego czasu. Kilkanaście sekund później Paprotny został napomnianym żółtym kartonikiem. Wcześniej miał na koncie jedną kartkę, więc przedwcześnie opuścił plac gry. Kilka minut później rozbrzmiał sygnał oznajmiający koniec meczu.

Kolejny bardzo wymagający pojedynek za podopiecznymi trenera Labuska. Drużyna z Chwałowic bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. Grając w osłabieniu pokazała prawdziwy charakter. Różnica na murawie była niezauważalna. Miejscowym gra się nie kleiła. Zwycięstwo zawdzięczają dużej liczbie wypracowanych sytuacji strzeleckich. Niski odsetek skuteczności wprowadził niepotrzebny chaos. Ostatecznie komplet punktów zasilił konto LKS Jedność.

4. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (25.08), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – GKS Pierwszy Chwałowice 5:3 (2:1).
  • Strzelcy bramek: 34’ Hajok, 40’ Przybylski, 60’ Kiełtyka, 74’ Mucha, 90’ Szaruga (dla LKS Jedność) – 39’ Paprotny, 56’ Paprotny, 87’ Sebastian (dla GKS Pierwszy).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler (80’ Pakuła) – Walkowski, Widera (46’ Szaruga), Lokwenc, Przybylski (75’ Lewandowski Ł.) – Kapała P. (57’ Przybyłka), Szołtysek, Mucha (80’ Lewandowski D.), Fiedel (46’ Kapała D.) – Hajok – Kiełtyka.
  • Skład GKS Pierwszy Chwałowice: Skrocki – Stawinoga, Smołka, Koczwara, Nieszporek (77’ Sebastian) – Gąsior (77’ Greiner), Węgrzyk, Zniszczoł, Waśko (77’ Gawliczek) – Paprotny, Łaciok.
  • Żółte kartki: 44’ Kapała P., 49’ Hajok, 65’ Lokwenc, 83’ Lewandowski Ł. (LKS Jedność) – 38’ Waśko, 75’ Paprotny, 90’ Paprotny (GKS Pierwszy).
  • Czerwone kartki: 53’ Zniszczoł, 90’ Paprotny (GKS Pierwszy).