Stopniowy regres wyników.

dodano: 11.06.2018, przez

Dwudziesty szósty dzień maja w rozkładzie gier ligowych oznaczał bezpośrednią konfrontację miejscowego LKS Jedność z LKS Naprzód. Spotkanie zaplanowano w ramach 27. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Goście w rundzie rewanżowej potrafią regularnie punktować na obcych boiskach. Odnotowywane wyniki musiały wzmóc czujność w drużynie z Przyszowic.

Pierwsza część potwierdziła przedmeczowe obawy. Wynik rywalizacji w dwudziestej szóstej minucie otworzył Marcin Tlon. Dwieście czterdzieści sekund przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie podwyższył Artur Mościcki. Gospodarze odrabianie strat rozpoczęli po zmianie stron. Minęło niespełna sześćdziesiąt sekund i Rafał Hajok zdobył gola kontaktowego. W sześćdziesiątej pierwszej minucie stan rywalizacji wyrównał Hajok. Trzysta sześćdziesiąt sekund później Grzegorz Górka wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Sześć minut później Kamil Jurecki po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki. Hajok nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. W siedemdziesiątej ósmej minucie Górka zdobył piątego gola. Sto osiemdziesiąt sekund później dzieła zniszczenia dokonał Hajok. Kanonada strzelecka w drugiej odsłonie zagwarantowała podopiecznym Mateusza Labuska komplet punktów.

27. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (26.05), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Naprzód Rydułtowy 6:2 (0:2).
  • Strzelcy bramek: 46’ Hajok, 61’ Hajok, 66’ Górka, 72’ Hajok, 78’ Górka, 81’ Hajok (dla LKS Jedność) – 26’ Tlon, 41’ Mościcki (dla LKS Naprzód).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski (75’ Jędrasik), Widera (57’ Przybylski), Szaruga, Wolniewicz – Górka, Szołtysek, Mandok (72’ Wawrzyniak K.), Fiedel (80’ Mazurkiewicz) – Hajok – Lewandowski Ł. (46’ Mucha).
  • Skład LKS Naprzód Rydułtowy: Jurecki – Kubecki, Handschuh (63’ Gryboś), Kotala (67’ Buliński), Pielczyk – Elias, Brzoska (43’ Kołodziejczyk), Bielica, Margeciok, Tlon – Mościcki (67’ Zatylny).
  • Żółte kartki: 15’ Wolniewicz (LKS Jedność) – 17’ Mościcki, 27’ Tlon (LKS Naprzód).

Przedostatni dzień piątego miesiąca kalendarzowego zwiastował rywalizację z ŁTS Łabędy. Spotkanie rozegrano w ramach 28. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Gospodarze broniący się przed degradacją byli dodatkowo zdeterminowani, aby finalnie odnotować rezultat pozwalający zachować matematyczne szanse na utrzymanie.

Miejscowy zespół dopiął swego w siedemnastej minucie. Łukasz Bałuszyński otworzył wynik rywalizacji. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Rafał Hajok. W trzydziestej piątej minucie Michał Fiedel wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Kolejne bramki padły w drugiej części. Hajok zdobył trzeciego gola dla zespołu gości w pięćdziesiątej ósmej minucie. Sto osiemdziesiąt sekund później Mariusz Kwaśniok wlał nadzieje w serca miejscowej ekipy. Ostatecznie LKS Jedność dowiózł korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra. Gliwiczanie wobec przegranej praktycznie pogrzebali szanse na zachowanie ligowego bytu.

28. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Środa (30.05), godz. 18:00, ŁTS Łabędy – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (1:2).
  • Strzelcy bramek: 17’ Bałuszyński, 61’ Kwaśniok (dla ŁTS Łabędy) – 23’ Hajok, 35’ Fiedel, 58’ Hajok (dla LKS Jedność).
  • Skład ŁTS Łabędy: Lawacz – Sigmundzik, Perczyński, Goryczka, Adamczyk – Dłubała, Majerowski, Kantor, Dobrzyński (46’ Kwaśniok), Gorlicki (90’ Duda) – Bałuszyński.
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski (56’ Zabawczuk), Widera (38’ Szaruga), Wolniewicz, Jędrasik (46’ Przybylski) – Górka, Szołtysek, Wawrzyniak K. (46’ Wawrzyniak T.), Fiedel – Mucha (77’ Lewandowski Ł.) – Hajok.
  • Żółte kartki: 90’ Kwaśniok (ŁTS Łabędy) – 43’ Fiedel, 70’ Wolniewicz, 83’ Przybylski (LKS Jedność).

Drugiego dnia szóstego miesiąca kalendarzowego do Przyszowic zawitał LKS Unia. Spotkanie rozegrano w ramach 29. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. Zespół z Książenic w rundzie rewanżowej prezentuje znakomity poziom. Wygrał dwanaście na trzynaście możliwych meczów. Bardzo wymagający pojedynek czekał podopiecznych Mateusza Labuska w sobotnie popołudnie.

Gospodarze objęli prowadzenie w dwudziestej minucie. Krzysztof Wawrzyniak w zamieszaniu podbramkowym wepchał futbolówkę do sieci. Radość miejscowych z prowadzenie trwała zaledwie sześć minut. Arkadiusz Suchiński wyrównał stan rywalizacji. Sto dwadzieścia sekund później Kamil Kaczmarczyk wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Trzeci gol padł po upływie trzystu sześćdziesięciu gry w drugiej części. Ponownie na listę strzelców wpisał się Suchiński. LKS Unia od pięćdziesiątej piątej minuty grał w osłabieniu. Jakub Skowronek uzbierał dwa napomnienia koloru żółtego i przedwcześnie opuścił plac gry. Zespół z Książenic wypracowanej przewagi nie roztrwonił. Odnotował trzynaste zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

29. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (02.06), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Unia Książenice 1:3 (1:2).
  • Strzelcy bramek: 20’ Wawrzyniak K. (dla LKS Jedność) – 26’ Suchiński, 28’ Kaczmarczyk, 50’ Suchiński (dla LKS Unia).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski, Szaruga, Wolniewicz, Przybylski (75’ Zabawczuk) – Górka, Szołtysek, Wawrzyniak K. (65’ Lewandowski D.), Fiedel – Mucha (73’ Mandok) – Hajok.
  • Skład LKS Unia Książenice: Podpłoński – Kaczmarczyk, Stajer, Stopa, Tumula – Adamkowski, Malcher, Skowronek, Gajek (59′ Gołyś) – Drapacz (80′ Kuczera), Suchiński (90′ Bogumiło).
  • Żółte kartki: 78’ Hajok (LKS Jedność) – 30’ Skowronek, 55’ Skowronek, 62’ Tumula, 87’ Kaczmarczyk (LKS Unia).
  • Czerwona kartka: 55’ Skowronek (LKS Unia).

Źródło zdjęcia: ŁTS Łabędy 1945 – oficjalny serwis klubu.