KS Slavia miażdży Przyszowiczan.

dodano: 01.09.2017, przez

Wczesnym popołudniem podopiecznych Mateusza Labuska czekał pojedynek rangi mistrzowskiej w ostatnią sobotę sierpnia. Mecz z KS Slavia zaplanowano w ramach 3. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej Zina liga okręgowa. LKS Jedność zainkasował zaledwie punkt w dwóch starciach. Zespół z Rudy Śląskiej znacznie lepiej odnalazł się w nowej rzeczywistości po degradacji. Przystąpił do kolejnego etapu po dwóch wygranych bataliach ligowych.

Wynik bezbramkowy utrzymał się przez dziesięć minut. W jedenastej Jonatan Strzempek pokonał Grzegorza Głogowskiego. Dziewięć minut później ponownie błysnął Strzempek. Pognał lewą stroną i dograł futbolówkę wzdłuż bramki. Kamil Moritz z dziecinną łatwością sfinalizował dogranie partnera. Goście mogli odpowiedzieć na zadane ciosy, ale strzał Krystiana Sosny zmierzający w światło bramki został zblokowany przez defensora. Piłkarze zeszli na przerwę przy rezultacie korzystnym dla miejscowej ekipy.

Dobrze dysponowani gospodarze po zmianie stron nie zadowolili się korzystnym scenariuszem. Dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W pięćdziesiątej siódmej minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Moritz. Przyjezdni przy odrobinie szczęścia mogli zdobyć gola. Strzał z dystansu Hajoka w znakomitym stylu wybronił Tomasz Strąk. Kilka chwil później strzał Seweryna Kacprzyka zatrzymał się na poprzeczce. Ostatnie słowo należało do miejscowych. W osiemdziesiątej czwartej minucie Łukasz Puschhaus dośrodkował piłkę w pole karne. Bartosz Lach strzałem głową sfinalizował dogranie kolegi. Mecz kończy się wynikiem odzwierciedlającym boiskowe wydarzenia.

LKS Jedność podarował trzy punkty zespołowi z Rudy Śląskiej. Poważne braki kadrowe utrudniły rywalizację z silnym rywalem, ale więcej składowych złożyło się na porażkę. Zawiedli wszyscy bez wyjątku. Trener wspólnie z podopiecznymi musi wyciągnąć konstruktywne wnioski, aby podobne sytuacje definitywnie wyeliminować.

3. kolejka, Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II.

• Sobota (26.08), godz. 11:00, KS Slavia Ruda Śląska – LKS Jedność 32 Przyszowice 4:0 (2:0).
  • Strzelcy bramek: 12’ Strzempek, 21’ Moritz, 57’ Moritz, 84’ Lach (dla KS Slavia).
  • Skład KS Slavia Ruda Śląska: Strąk – Korzeniowski (67’ Puschhaus), Met, Wujec, Ostrowski – Skorupa (70’ Rejmanowski T.), Wujec, Rejmanowski M., Maciaszczyk (75’ Jamrozy)- Moritz, Strzempek (58’ Lach).
  • Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Głogowski – Zabawczuk, Szaruga, Widera, Wolniewicz (60’ Kacprzyk) – Jóźwik (35’ Wawrzyniak K.), Brosz, Hajok, Plech, Janik (80’ Gogolok) – Sosna (60’ Przybylski).
  • Żółta kartka: 30’ Brosz (LKS Jedność).