Walczyli do samego końca.

dodano: 21.06.2017, przez

Przedostatni ligowy akt sezonu 2016/17 zgodnie z terminarzem rozgrywek zaplanowano na dziesiąty dzień czerwca. Miejscowy LKS Jedność gościł zespół z Rud Wielkich w ramach 29. kolejki o mistrzostwo Zina liga okręgowa, grupa: Katowice II. Prawdziwe emocje zaczęły się po zmianie stron. Pierwsza część zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Wynik rywalizacji w pięćdziesiątej minucie otworzył Tomasz Wawrzyniak. Sześć minut później prowadzenie miejscowej ekipy podwyższył Krystian Sosna. Patryk Hamiga niespełna sto dwadzieścia sekund po utracie drugiego gola wpakował futbolówkę do własnej bramki. W sześćdziesiątej czwartej minucie zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Tomasz Wawrzyniak.

Sobota (10.06), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Buk Rudy Wielkie 4:0 (0:0).

Strzelcy bramek: 50’ Wawrzyniak T., 56’ Sosna, 58’ Hamiga (sam.), 64’ Wawrzyniak T. (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski, Szaruga, Widera, Zabawczuk (75’ Fiedel) – Kiełtyka, Przybylski (50’ Hajok), Szołtysek, Mucha (60’ Klimek) – Wawrzyniak T. – Sosna (70’ Musioł).

Skład LKS Buk Rudy Wielkie: Kalemba – Hamiga, Żyła, Moric, Kręcisz (55’ Piątek) – Jendryka, Wanglorz, Miera B. (70’ Kufieta), Oczko (80’ Okulicki), Tworuszka – Miera O.

Żółte kartki: 67’ Szołtysek (LKS Jedność) – 70’ Tworuszka (LKS Buk).

Siedemnastego dnia czerwca sezon 2016/17 przeszedł do historii. Podopieczni Mateusza Labuska udali się na mecz wieńczący ligowe zmagania do Rachowic. Teoretycznie byli w grze o najwyższy laur, aczkolwiek zespół z Gaszowic musiał zaliczyć potknięcie. Szanse były znikome, ponieważ utrzymali korzystne położenie do ostatniego spotkania. Dodatkowo przed własną widownią prezentowali futbol oparty na mocnych podstawach.

Miejscowi szybko sprowadzili faworyzowany zespół na ziemię. Mateusz Raczyński w dwudziestej czwartej minucie rozwiązał worek z bramkami. Prowadzenie w trzydziestej szóstej podwyższył Mariusz Sosna. Niespełna sto dwadzieścia sekund później goście nawiązali kontakt dzięki trafieniu Macieja Kiełtyki. Wynik ustalony w pierwszej części utrzymał się do doliczonego czasu drugiej odsłony. Zwycięstwo gospodarzy w piątej dodatkowej minucie przypieczętował Raczyński.

Porażka nie wpłynęła znacząco na ostateczny układ. GKS Dąb odniósł planowe zwycięstwo i przypieczętował awans do śląskiej czwartej ligi. Gratulujemy drużynie z Gaszowic wywalczenia tytułu mistrzowskiego. LKS Jedność bardzo dzielnie i zaciekle walczył przez trzydzieści kolejek. Ostatecznie zabrakło czterech punktów, aby wyprzedzić przodownika rankingu. Słowa uznania dla trenera i piłkarzy, że potrafili się podnieść po degradacji. Przetrwali ciężki okres, aby po upływie dwunastu miesięcy osiągnąć bardzo przyzwoity wynik sportowy. Kibicom dziękujemy za wsparcie i czekamy na kolejny etap z nowymi aspiracjami.

Sobota (17.06), godz. 17:00, KS 94 Rachowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 3:1 (2:1).

Strzelcy bramek: 24’ Raczyński, 36’ Sosna, 90’ Raczyński (dla KS 94 Rachowice) – 37’ Kiełtyka (dla LKS Jedność).

Skład KS 94 Rachowice: Hajbura – Łuszcz, Parfieńczyk, Niewiarowski, Zieliński – Raczyński, Zdunek, Leszczyński, Piechocki, Mazur (70’ Łopatka) – Sosna (76’ Pietrek).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Walkowski (77’ Klimek), Szaruga (20’ Pastor), Widera, Zabawczuk – Kiełtyka, Szołtysek, Hajok, Wolniewicz (60’ Mucha) – Wawrzyniak T. – Sosna (66’ Przybylski).

Żółte kartki: 67’ Piechocki, 84’ Pietrek (KS 94 Rachowice) – 88’ Hajok, 88’ Sosna (LKS Jedność).