Uroczystości jubileuszowe.

dodano: 07.06.2017, przez

Uroczystości związane z osiemdziesiątą piątą rocznicą istnienia LKS Jedność 32 Przyszowice odbyły się 27 maja bieżącego roku. Zarząd zorganizował festyn sportowy, aby wspólnie z sympatykami świętować okrągłą rocznicę. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 16:00. Zaproszonych gości przywitał Adam Długaj. Zaprezentował rys historyczny klubu z Przyszowic i oddał głos prezesowi Pawłowi Szołtysek. Zabrzmiało kilka ciepłych słów z ust sternika nawiązujących do tradycji.

Następnym punktem części oficjalnej było wręczenie odznaczeń z ramienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wywołano na scenę przewodniczącego komisji pana Władysława Drożdżala oraz prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, podokręg Zabrze pana Jarosława Brysia. Pamiątkowe odznaki honorowe powędrowały do następujących osobistości:

 • Długaj Adam (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Hajok Rafał (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Labusek Mateusz (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Musioł Jakub (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Szołtysek Piotr (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Widera Dariusz (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Widuch Grzegorz (brązowa odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Sosna Krystian (srebrna odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Szołtysek Piotr (srebrna odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Błaszczyk Marek (złota odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Niestrój Ernest (złota odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej),
 • Szołtysek Marian (złota odznaka honorowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej).

Główną atrakcją był mecz rangi mistrzowskiej. LKS Jedność o godz. 18:00 zmierzył się z LKS Przyszłość Ciochowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu świętującego jubileusz w stosunku cztery do trzech. Wcześniej od godz. 16:30 trenerzy grup młodzieżowych przeprowadzili kilka konkurencji sprawnościowych w formie gier i zabaw z piłką. Okazję do zaprezentowania umiejętności wygospodarowano dzieciom z rocznika 2005 i młodszym. Wybiegli na boisko po zakończeniu zmagań dorosłych około godz. 20:00. Adepci z LKS Jedność w formie pojedynku towarzyskiego podjęli wyzwanie rzucone przez MKS Zaborze Zabrze. Blisko godzinną rywalizację zakończył wspólny śpiew w kole środkowym boiska.

Wszyscy uczestnicy festynu, prócz wymienionych atrakcji, mogli korzystać z punktu gastronomicznego. Imprezę taneczną od godz. 22:30 poprzedziła loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Zakupiony los w formie cegiełki szczęśliwcy zamieniali na nagrody rzeczowe. Wśród kilkunastu do rozlosowania pojawiły się rower, tablet, wyjściówki, bony, sprzęt sportowy oraz gadżety.

Korzystając z okazji w imieniu zarządu Ludowego Klubu Sportowego Jedność 32 Przyszowice pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe. Organizacja sportowego festynu bez Waszej pomocy byłaby wręcz niemożliwa. Dodatkowo dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w procesie przygotowania. Każda para rąk do pracy była na wagę złota. Kończąc dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie okrągłej rocznicy istnienia klubu.


Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: