Liczby nie kłamią – podsumowanie.

dodano: 11.12.2016, przez

Piłka nożna jest najpiękniejszą dyscypliną sportową, ponieważ emocjom, przeżyciom, czy doznaniom towarzyszą liczby. Sporządzony materiał podsumuje rundę jesienną w wykonaniu podopiecznych Mateusza Labuska na podstawie liczb, statystyk, czy zestawień. Przygoda z klasą okręgową rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku. LKS Jedność w ostatniej kolejce nie zdołał zgarnąć kompletu punktów i pożegnał się z śląską czwartą ligą. Łącznie osiem drużyn przyjęło brzemię relegacji. Poniżej prezentujemy losy ekip po spadku i zetknięciu z ligową rzeczywistością na niższym szczeblu.

  • KS Górnik Wesoła (znikł z piłkarskiej mapy Polski),
  • LKS Zieloni Żarki (5. miejsce po rundzie jesiennej w Football Factory klasa okręgowa, grupa: Częstochowa II),
  • LKS Przyszłość Ciochowice (13. miejsce po rundzie jesiennej w ZINA klasa okręgowa, grupa: Katowice II),
  • KS Unia Ząbkowice (8. miejsce w Patrick A-klasa, grupa: Sosnowiec),
  • LKS Jedność 32 Przyszowice (2. miejsce po rundzie jesiennej w ZINA klasa okręgowa, grupa: Katowice II),
  • GTS Bojszowy (15. miejsce po rundzie jesiennej w ZINA klasa okręgowa, grupa: Katowice I),
  • KS Energetyk ROW II Rybnik (6. miejsce po rundzie jesiennej w ZINA klasa okręgowa, grupa: Katowice II),
  • LKS Forteca Świerklany (8. miejsce po rundzie jesiennej w ZINA klasa okręgowa, grupa: Katowice III).

Powyższe zestawienie udowadnia, że oswojenie się z nową rzeczywistością po degradacji nie jest proste. Jeden klub z ósemki nie przystąpił do rozgrywek, drugi rozpoczął zmagania jesienią dwa szczeble niżej. Pozostała szóstka zajmuje miejsca w środkowych rejonach tabeli za jednym wyjątkiem. Tylko LKS Jedność szybko oswoił się z potknięciem i plasuje się na drugim stopniu podium po rundzie jesiennej.

GKS Dąb Gaszowice pod względem liczb góruje nad resztą stawki. Wygrał wszystkie mecze mistrzowskie na własnym obiekcie, nie przegrał na obcych boiskach, strzelił najwięcej goli i stracił najmniej. LKS Jedność pod względem ilości bramek straconych plasuje się na drugim miejscu. Uwzględniając ilość goli zdobytych zajmuje czwarte miejsce. Dodatkowo ustępuje LKS Zameczek Czernica oraz KS Energetyk ROW II Rybnik.

Drużyna powinna być kolektywem, ale warto nadmienić wkład jednostek. Najwięcej goli dla przyszowickiego zespołu zdobył Rafał Hajok. Zaliczył trzynaście trafień. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Wawrzyniak (jedenaście) oraz Maciej Kiełtyka (osiem). Najwięcej kluczowych podań zaliczył Jarosław Piewko. Trzynastokrotnie dogranie inicjowało akcje bramkową. Następne pozycje zajęli Maciej Kiełtyka (dziesięć) oraz Tomasz Wawrzyniak i Rafał Hajok (po sześć). Pięciu zawodników – Hajok, Piewko, Przybylski, Szołtysek, Trzciński – wystąpiło w czternastu spotkaniach na piętnaście możliwych. Różnicę weryfikują minuty spędzone na murawie. Piotr Szołtysek oraz Kamil Trzciński przebywali łącznie na placu gry przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt minut. Dziesięć minut mniej spędził na boisku kolejny w klasyfikacji Rafał Hajok.

Powyższe rankingi doskonale obrazują owocną pierwszą część sezonu. Wszyscy nie mogą brylować w statystykach, ale wkład każdego jest istotny w kontekście osiągniętego wyniku. Drużyna spisała się bardzo dobrze. Utrzymanie aktualnej pozycji po 30. kolejce będzie można uznać za sukces, ale możliwości i potencjał drzemiący w zespole jest zdecydowanie większy.

Komentarze

PARTNERZY: