Ostatni jesienny akord.

dodano: 22.11.2016, przez

Dziewiętnastego dnia listopada odbył się ostatni oficjalny pojedynek rangi mistrzowskiej w bieżącym roku kalendarzowym. Zespół reprezentujący gminę Gierałtowice gościł na własnym terenie KS 94 Rachowice. Spotkanie zaplanowano w ramach 15. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej klasy rozgrywkowej. Strona przyjezdna w jesiennych meczach prezentuje solidny poziom. Plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem dwudziestu trzech punktów.

Gol otwierający wynik meczu padł po upływie kwadransa. Mateusza Hajburę pokonał Krystian Sosna. W dwudziestej dziewiątej minucie Sosna podwyższył prowadzenie miejscowej ekipy. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku korzystnym dla gospodarzy sobotniego starcia.

Gospodarze po upływie niespełna sto dwudziestu sekund od wznowienia gry na moment przysnęli. Rywal wyprowadził cios autorstwa Mariusza Sosny. W sześćdziesiątej drugiej minucie Rafał Hajok zdobył trzeciego gola dla miejscowego zespołu. Sto osiemdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Hajok oddał kąśliwy strzał w przeciwległy róg bramki. Hajbura zdołał sparować futbolówkę, ale Tomasz Wawrzyniak nie dał za wygraną. Zdołał skierować piłkę do siatki pomimo ostrego kąta. Niespełna dwie minuty później strzał Tomasza Wawrzyniaka ponownie wylądował w sieci. Hajbura nie zdołał właściwie zareagować na strzał zmierzający w okolice spojenia słupka z poprzeczką. Grzegorz Szlachta wydłużył czas gry o sto osiemdziesiąt sekund. Dodatkowa bonifikata minęła, więc sygnałem dźwiękowym zakończył ostatnie oficjalne spotkanie w bieżącym roku kalendarzowym.

Zawodnicy reprezentujący barwy LKS Jedność optymistycznym akcentem zakończyli pierwszą część sezonu 2016/17. Przerwa zimowa potrwa do osiemnastego dnia marca 2017 roku. Kilkumiesięczny rozbrat z ligową rzeczywistością powinien korzystnie wpłynąć na zespół prowadzony przez Mateusza Labuska. Zajęcia treningowe oraz gry kontrolne należycie przygotują drużynę do wiosennej przeprawy.

Sobota (19.11), godz. 13:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KS 94 Rachowice 5:1 (2:0).

Strzelcy bramek: 15′ Sosna, 29′ Sosna, 62′ Hajok, 87′ Wawrzyniak T., 89′ Wawrzyniak T. (dla LKS Jedność) – 47′ Sosna (dla KS 94 Rachowice).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Trzciński – Zabawczuk, Szołtysek, Pastor, Wawrzyniak K. (55′ Wolniewicz) – Mucha, Przybylski (82′ Fiedel), Hajok, Piewko – Wawrzyniak T. – Sosna (65′ Mandok, 70′ Klimek).

Skład KS 94 Rachowice: Hajbura – Zieliński, Niewiarowski (10′ Sznyder), Kęsik, Król – Łopatka, Leszczyński, Zdunek, Adamczyk (70′ Morcinek) – Sosna, Piechocki.

Żółte kartki: 20′ Hajok, 86′ Mucha (LKS Jedność) – 31′ Piechocki, 64′ Kęsik, 67′ Łopatka, 79′ Sosna (KS 94 Rachowice).

Gmina Gierałtowice współfinansuje organizację meczu rangi mistrzowskiej.