Zacięty bój zakończony remisem.

dodano: 21.09.2016, przez

Siedemnastego dnia września bieżącego roku na obiekt sportowy w Przyszowicach zawitał zespół piłkarski ze Zbrosławic. Spotkanie pomiędzy drużyną z gminy Gierałtowice, a LKS Drama zaplanowano w ramach szóstej kolejki o mistrzostwo drugiej grupy katowickiej ligi okręgowej. Podopieczni Mateusza Labuska w pięciu grach ligowych ugrali dziesięć punktów. Sobotni rywal wzbogacił własnego konto o identyczną ilość oczek.

Aura pogodowa miała znaczący wpływ na przebieg zawodów. Grząska na wskutek opadów deszczu murawa utrudniała rozgrywanie składnych akcji. Piłka wpadała w niekontrolowany poślizg, a zawodnicy częściej popełniali przewinienia. Goście sprawiali lepsze wrażenie, ale zabrakło wyrachowania pod bramką przeciwnika. Miejscowi nastawili się na grę z kontrataku. Długimi podaniami przenosili ciężar gry na połowę rywala. Rafał Hajok przy odrobinie szczęścia mógł pokonać Marcina Płoskonkę. Soczysty strzał poszybował nad poprzeczką. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku bezbramkowym.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w sześćdziesiątej siódmej minucie. Mateusz Polak wyskoczył najwyżej do dośrodkowanej z narożnika boiska futbolówki. Skierował piłkę w środek bramki, ale Kamil Trzciński nie zdołał wybronić precyzyjnego uderzenia. Goście zadowoli się minimalnym prowadzeniem i skupili się na obronie korzystnego wyniku. Miejscowi zaangażowali większą liczbę graczy do kreacji akcji ofensywnych. Napór przyniósł wymierny efekt na sto dwadzieścia sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Tomasz Wawrzyniak wygrał pojedynek powietrzny i głową sfinalizował dogranie spod linii końcowej. Sonia Zawisz w doliczonym czasie straciła kontrolę na meczem. Napięta atmosfera sprawiła, że gwizdek kończący spotkanie rozbrzmiał w trzeciej dodatkowej minucie.

Pojedynek zakończył się rezultatem kompromisowym. Wynik sprawiedliwy, aczkolwiek nieznacznie lepiej prezentował się zespół przyjezdny. Strategia przyjęta po wyjściu na prowadzenie nie zdała egzaminu. Oddali pole miejscowej drużynie, sprowokowali sytuacje strzeleckie i zostali skarceni. Minimalizm w futbolu nigdy nie popłaca. Doskonałym przykładam jest finalny efekt sobotniej konfrontacji.


Protokół pomeczowy:

Sobota (17.09), godz. 16:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Drama Zbrosławice 1:1 (0:0).

Strzelcy bramek: 88′ Wawrzyniak T. (dla LKS Jedność) – 67′ Polak (dla LKS Drama).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Trzciński – Zabawczuk, Szołtysek, Pastor, Wolniewicz – Kiełtyka (62′ Fiedel), Przybylski (72′ Mucha), Mandok, Piewko – Wawrzyniak T. – Hajok.

Skład LKS Drama Zbrosławice: Płoskonka – Lewandowski, Wujek, Panak, Tomaszewski – Chmurczyk (63′ Maciaszek), Balytskyy, Lindner, Poloczek, Polak – Standera (80′ Kurkowski).

Żółte kartki: 30′ Zabawczuk, 79′ Hajok (LKS Jedność) – 86′ Lindner, 90′ Lewandowski (LKS Drama).


Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: