Jedność w drugiej rundzie.

dodano: 17.08.2016, przez

Szóstego dnia sierpnia podopieczni Mateusza Labuska rozpoczęli rywalizację w Pucharze Polski, grupa: Śląski ZPN – Zabrze. Bezpośrednie zaplecze GKS Gwarek Ornontowice było rywalem LKS Jedność w pierwszej rundzie.

Pięć bramek w pierwszej części meczu zobaczyła zgromadzona publika. Wynik rywalizacji w jedenastej minucie otworzył Rafał Hajok. Osiem minut później prowadzenie podwyższył Maciej Kiełtyka. Następnie dwa trafienia zaliczył Hajok w dwudziestej czwartej oraz trzydziestej piątej minucie. Sto dwadzieścia sekund później piątego gola zdobył Piotr Szołtysek.

Kolejnych pięć bramek padło w odstępie dwudziestu pięciu minut. Następujący zawodnicy znaleźli się w rubryce strzelcy protokołu pomeczowego: Szołtysek, Kamil Przybylski, Jarosław Piewko, Hajok i Paweł Gogolok. Gola honorowego w osiemdziesiątej drugiej minucie zdobył Mateusz Adamczyk. Goście na zadany cios odpowiedzieli bramką Jakuba Musioła sześćdziesiąt sekund później. W ostatniej regulaminowej minucie Szołtysek zakończył kanonadę strzelecką zespołu przyjezdnego.

Przeciwnikiem LKS Jedność w kolejnej rundzie będzie ŁTS Łabędy. Pucharowy pojedynek odbędzie się w środę 24 sierpnia o godz. 17:00. Gospodarzem spotkania będzie gliwicki klub.

Sobota (06.08), godz. 17:00, GKS Gwarek II Ornontowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 1:12 (0:5).

Strzelcy bramek: 82′ Adamczyk (dla GKS Gwarek) – 11′ Hajok, 19′ Kiełtyka, 24′ Hajok, 35′ Hajok, 37′ Szołtysek, 51′ Szołtysek, 53′ Przybylski, 59′ Piewko, 68′ Hajok, 76′ Gogolok, 83′ Musioł, 90′ Szołtysek (dla LKS Jedność).

Skład GKS Gwarek II Ornontowice: Bialucha – Gajewski, Domrzoł R., Talar, Bednarz K. (70′ Pakura) – Kołoczek, Sadło (46′ Wojtaś), Saliński (46′ Górczyk), Adamczyk – Tomecki P., Lewandowski Ł. (46′ Domżoł K.).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Trzciński – Mucha, Mandok, Pastor (66′ Widera), Wolniewicz – Kiełtyka (69′ Musioł), Przybylski (60′ Klimek), Szołtysek, Piewko, Beker (52′ Gogolok) – Hajok.