Atomowy strzał Hajoka.

dodano: 06.05.2016, przez
30.04.2016, godz. 17:00, 23. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Jedność
Szczakowianka
1 0
25
Szindler
6
Mrozek
5
Pilc
5
Szaruga
96
Zabawczuk
8
Spórna
7
Szołtysek
10
Hajok
9
Kiełtyka
18
Bartoszewicz
19
Przybylski
15"
17
Modrzyński
16
Wolniewicz
45"

Ostatniego dnia kwietnia do Przyszowic zawitał JSP Szczakowianka, aby rozegrać mecz rangi mistrzowskiej. Spotkanie zaplanowano w ramach 23. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. Goście przystępowali do pojedynku z korzystniejszej pozycji wyjściowej. Wygrali dwa poprzednie spotkania strzelając pięć goli. LKS Jedność w żółwim tempie dochodzi do optymalnej dyspozycji. Uszczelnił defensywę oraz stopniowo przełamuje niemoc strzelecką.

Gospodarze po upływie kilkudziesięciu sekund powinni objąć prowadzenie. Dogranie z głębi pola Mariusza Zabawczuka dotarło w obręb piątego metra. Łukasz Spórna przeszkodził Marcinowi Modrzyńskiemu w oddaniu precyzyjnego strzału. Ostatecznie piłka wylądowała w rękach Macieja Budki. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Rafał Hajok. Płasko uderzona futbolówka z okolic dwudziestego metra zmierzała w światło bramki, ale na posterunku był Budka. Jakub Tekieli w czterdziestej piątej minucie spojrzał na zegarek i zaprosił piłkarzy na przewidziany odpoczynek.

Druga część była żywsza, aczkolwiek pod względem piłkarskim stała na niższym poziomie. Piłkarze momentami uciekali się do najprostszych środków. W końcowych fragmentach miejscowa ekipa podkręciła tempo. Kluczową dla losów spotkania akcję przeprowadzono w osiemdziesiątej ósmej minucie. Spórna dorzucił piłkę na szesnasty metr. Niepilnowany Hajok uderzył futbolówkę z powietrza bez uprzedniego przyjęcia. Piłka wylądowała w siatce obok bezradnego Budki. Szczęśliwy strzelec utonął w objęciach kolegów. Jakub Tekieli wydłużył drugą połowę o sto dwadzieścia sekund. Dodatkowy czas minął, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec spotkania.

Miejscowy zespół w pełni zasłużył na zwycięstwo. Przekonanie wynika z faktu, że rywal w przekroju całego spotkania nie oddał celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Tomasza Szindlera. LKS Jedność nie rozegrał porywających zawodów, ale dołożył do zaangażowania i determinacji gola na wagę trzech punktów. Pełna pula powinna pokrzepić zespół przed decydującą fazą sezonu.


Protokół pomeczowy:

Sobota (30.04), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – JSP Szczakowianka Jaworzno 1:0 (0:0).

Strzelcy bramek: 88′ Hajok (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Zabawczuk, Szaruga, Pilc, Mrozek – Kiełtyka, Szołtysek, Bartoszewicz (15′ Przybylski, 90′ Mucha), Spórna – Hajok – Modrzyński (45′ Wolniewicz).

Skład JSP Szczakowianka Jaworzno: Budka – Dworak, Rodziewicz, Smolik, Dębowski – Molenda A., Sermak P., Biskup, Żurawik – Chrapek (71′ Kamiński), Niedzielski.

Żółte kartki: 58′ Szaruga, 88′ Szindler (LKS Jedność) – 38′ Smolik, 90′ Smolik (JSP Szczakowianka).

Czerwona kartka: 90′ Smolik (JSP Szczakowianka).


Autor zdjęcia: Dominik Kasprzyk.


Trzy dni wcześniej podopieczni Wojciecha Kempy udali się w podróż do Pszczyny. Rozegrali spotkanie zaplanowane w ramach 22. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej czwartej ligi.

Gol otwierający wynik rywalizacji padł w trzydziestej minucie. Łukasz Spórna wyprowadził przyjezdny zespół na prowadzenie. W ostatniej regulaminowej minucie pierwszej części Adam Maślorz wyrównał stan rywalizacji. Kluczową akcję miejscowi przeprowadzili w osiemdziesiątej siódmej minucie. Wprowadzony szesnaście minut wcześniej Andrzej Żur zdobył zwycięską bramkę. Goście stworzyli w ostatnich fragmentach klarowne sytuacje, ale nie zdołali wybrnąć z patowej sytuacji.

Dobra gra nie znalazła odzwierciedlenia w końcowym rozstrzygnięciu. Wypracowane okazje nie przełożyły się na gole, więc zawodnicy wracali do Przyszowic w ponurych nastrojach.


Protokół pomeczowy:

Środa (27.04), godz. 17:30, MKS Iskra Pszczyna – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:1 (1:1).

Strzelcy bramek: 45′ Maślorz, 87′ Żur (dla MKS Iskra) – 30′ Spórna (dla LKS Jedność).

Skład MKS Iskra Pszczyna: Rakowski – Żemła (46′ Włodarczak), Biedrzycki, Grabczyński, Kozioł – Kraus, Maślorz, Stramski (83′ Zawadzki), Dragon (57′ Mąka) – Sobas (71′ Żur), Zjawiński.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Zabawczuk, Szaruga, Pilc, Mrozek – Kiełtyka, Hajok, Szołtysek, Spórna – Bartoszewicz (75′ Przybylski) – Modrzyński (70′ Beker).

Żółte kartki: 78′ Grabczyński (MKS Iskra) – 83′ Mrozek (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: