Minimalna, ale zasłużona wygrana.

dodano: 29.10.2015, przez
24.10.2015, godz. 14:00, 12. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Jedność
KS ROW II
2 1
25
Szindler
12
Hilla
73"
16
Wolniewicz
5
Pilc
5
Szaruga
25
Świetlicki
6
Mrozek
4
Łuszcz
90"
9
Kiełtyka
8
Rozumek
96
Zabawczuk
19
Przybylski
46"
14
Botor
19
Modrzyński
68"
10
Hajok

W dwudziestym czwartym dniu października do Przyszowic zawitało bezpośrednie zaplecze drugoligowego klubu z Rybnika. KS Energetyk po jedenastu kolejkach zamyka tabelę drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. W poprzedniej serii spotkań uległ na własnym boisku JSP Szczakowianka. Rywal z Jaworzna zaaplikował podopiecznym Rolanda Buchały sześć bolesnych ciosów.

Pierwszą połowę można rozbić na dwa wątki. W pierwszym przewaga była po stronie miejscowego zespołu. Strzał z dystansu Rafała Hajoka zatrzymał się na słupku. W czternastej minucie Hajok otrzymał półgórne podanie na wolne pole. Wygrał pojedynek biegowy z defensorem i strzelił bez uprzedniego przyjęcia w kierunku bramki. Uderzona piłka zatrzymała się na poprzeczce. Maciej Kiełtyka dopadł do bezpańskiej futbolówki i strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W drugim uwidoczniła się przewaga przyjezdnej ekipy. Największy zamęt siały prostopadłe podania przeszywające blok obronny. Sześćdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Robert Szaruga trącił piłkę dośrodkowaną z spod linii końcowej w kierunku bramki. Tomasz Szindler zdołał wybronić przypadkowy strzał, ale wobec dobitki Patryka Dudzińskiego był bezradny. Doliczona przez Roberta Kowalczyka minuta minęła, więc arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę.

Drugą część z przytupem rozpoczęli gospodarze sobotniego starcia. W czterdziestej ósmej minucie akcję ofensywną zainicjował Łukasz Pilc. Zagrał piłkę do Marcina Rozumka i pobiegł w okolice pola karnego. Rozumek odegrał futbolówkę rozpędzonemu Pilcowi, a środkowy defensor mając przed sobą wyłącznie Daniela Kajzera zachował zimną krew. Posłał piłkę w narożnik przeciwny względem interwencji bramkarza. W kolejnych minutach miejscowi skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Goście do osiemdziesiątej drugiej minuty byli bardzo wymagającym rywalem. Wojciech Orzeł przedwcześnie opuścił plac gry w skutek drugiego żółtego napomnienia i znacznie ułatwił miejscowej drużynie drogę do zwycięstwa. Robert Kowalczyk przedłużył drugą odsłonę o dziesięć minut. Dodatkowy czas minął, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec batalii mistrzowskiej.

W przekroju całego spotkania LKS Jedność był zespołem nieznacznie lepszym, więc końcowe rozstrzygnięcie odzwierciedla przebieg rywalizacji. Zawodnicy instruowani przez Wojciecha Kempę po blisko miesiącu przerwy zgarnęli komplet punktów. Zaledwie trzy gry mistrzowskie pozostały do zakończenia rundy jesiennej. Osiągnięcie pułapu środka tabeli w dalszym ciągu jest zadaniem realnym do zrealizowania.


Protokół pomeczowy:

Sobota (24.10), godz. 14:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KS Energetyk ROW II Rybnik 2:1 (1:1).

Strzelcy bramek: 14′ Kiełtyka, 48′ Pilc (dla LKS Jedność) – 44′ Dudziński (dla KS Energetyk ROW II).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler (73′ Hilla) – Świetlicki, Szaruga, Pilc, Wolniewicz – Zabawczuk (46′ Przybylski), Rozumek, Kiełtyka, Mrozek (90′ Łuszcz) – Botor (68′ Modrzyński) – Hajok.

Skład KS Energetyk ROW II Rybnik: Kajzer – Popiela, Orzeł, Grabiec, Jaroszewski – Spratek (90′ Kudziełko), Gorzawski, Buchała (90′ Szymura), Gładkowski – Dudziński, Dzierbicki (79′ Wawoczny).

Żółte kartki: 43′ Kiełtyka (LKS Jedność) – 29′ Orzeł, 82′ Orzeł, 90′ Dudziński (KS Energetyk ROW II).

Czerwona kartka: 82′ Orzeł (KS Energetyk ROW II).


Autor zdjęcia: Jerzy Miszczyk.

Komentarze

PARTNERZY: