Sędziowie w roli głównej.

dodano: 25.05.2015, przez
23.05.2015, godz. 17:00, 25. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Forteca
LKS Jedność
2 2
22
Chojnacki
16
Wolniewicz
24
Pastor
85"
5
Szaruga
7
Szołtysek
4
Drapała
3
Maszak
13
Tankowski
77"
21
Piewko
9
Kiełtyka
6
Mnochy
10
Hajok
21
Sosna
18
Kołodziej
66"

W sobotę 23 maja 2015 roku o godz. 17:00 rozpoczęło się najciekawsze spotkanie 25. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. Plasujący się na czwartym miejscu LKS Jedność zmierzył się w Świerklanach z zajmującym drugą pozycję LKS Forteca. Podopieczni Roberta Żbikowskiego miejsce na drugim stopniu mają praktycznie zagwarantowane. Tymczasem zawodnicy instruowani przez Bartosza Kowala walczą o ostatnie wolne miejsce na przysłowiowym pudle.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Ariel Mnochy przedarł się prawą stroną i dorzucił piłkę do wbiegającego Rafała Hajok. Napastnik zdołał oddać strzał, ale Dawid Furgiel popisał się skuteczną interwencją. Kilka chwil później ponownie Mnochy posłał dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne. Niepilnowany Krystian Sosna uderzył futbolówkę głową w przeciwległy róg bramki. Furgiel byłby bezradny, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W czterdziestej piątej minucie po rzucie rożnym wybita przez obrońcę futbolówka spadła pod nogi Hajoka. Napastnik opanował piłkę na skraju pola karnego i uderzył w przeciwległy róg bramki. Futbolówka wpadła do siatki po uprzednim kontakcie z poprzeczką. Mateusz Harazin nie pozwolił wznowić gry ze środkowej strefy boiska. Zaprosił aktorów sobotniego widowiska na przerwę.

Jedenaście minut po wznowieniu drugiej części wybita piłka zmierzała pod nogi Hajoka. Podwieszony napastnik złożył się do strzału. Pozwolił futbolówce zrobić delikatny kozioł, aby następnie trafić w punkt. Furgiel bezradnie rozłożył ręce, ponieważ nie zdołał uchronić zespołu od straty gola. Spotkanie do siedemdziesiątej szóstej minuty przebiegało w spokojnej atmosferze. Zwycięzca był wyłoniony, a miejscowi pogodzili się z porażką. Atmosferę podgrzał Mateusz Harazin. Sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul Roberta Szarugi. Przewinienie w obrębie pola karnego popełnił Remigiusz Wróblewski, ale arbiter postanowił sprawcę nagrodzić. Wskazał na jedenasty metr wprawiając w osłupienie piłkarzy oraz kibiców. Kamil Kuczok sprezentowany rzut karny zamienił na gola kontaktowego. W doliczonym czasie Paweł Sudoł posłał półgórne podanie w kierunku pary napastników. Wróblewski przy zgraniu piłki wspomógł się ręką. Mateusz Harazin nie dopatrzył się nieprawidłowości, więc Robert Żbikowski uderzył bez namysłu. Płaski strzał ostatecznie wylądował w siatce. Hajok mógł odpowiedzieć na zadane ciosy w ostatnich sekundach pojedynku. Arbiter podyktował rzut wolny w okolicach siedemnastego metra. Egzekutor wybrał wariant siłowy. Piłka odbiła się od nogi zawodnika stojącego w murze i wypadła poza obszar gry. Kilkadziesiąt sekund później Mateusz Harazin odgwizdał koniec mistrzowskiej batalii.

Różne myśli kłębią się w głowie po decyzjach pana Harazina. Wierzymy, że błędy wynikły tylko i wyłącznie z nieudolności oraz niekompetencji piłkarskiego rozjemcy. Pseudo arbiter ograbił LKS Jedność z dwóch oczek i niewykluczone, że pozbawił szans na zajęcie trzeciego miejsca. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kowala powinni za wszelką cenę udowodnić, że są w stanie wspiąć się na najniższy stopień podium. Pierwszą przeszkodą będzie katowicka GieKSa. Mecz odbędzie się w najbliższy wtorek 26 maja 2015 roku o godz. 18:00. Wszystkich sympatyków gorąco zachęcamy do przyjścia na stadion.


Protokół pomeczowy:

Sobota (23.05), godz. 17:00, LKS Forteca Świerklany – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:2 (0:1).

Strzelcy bramek: 76′ Kuczok, 90′ Żbikowski Robert (dla LKS Forteca) – 45′ Hajok, 56′ Hajok (dla LKS Jedność).

Skład LKS Forteca Świerklany: Fugiel – Łupiński, Suchanek, Zimoń, Sudoł – Żbikowski Radosław, Kuczok, Getler (57′ Wowra), Wróblewski – Pastuszak (65′ Żbikowski Robert), Wieczorek (46′ Plewa).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chojnacki – Drapała, Szołtysek, Szaruga, Wolniewicz (85′ Pastor) – Mnochy, Piewko, Kiełtyka, Maszak (77′ Tankowski) – Hajok – Sosna (66′ Kołodziej).

Żółte kartki: 27′ Sudoł, 40′ Getler, 72′ Żbikowski Radosław, 90′ Żbikowski Robert (LKS Forteca) – 75′ Szaruga, 79′ Wolniewicz (LKS Jedność).

Komentarze

PARTNERZY: