Dwa zabójcze ciosy.

dodano: 08.05.2015, przez
02.05.2015, godz. 17:00, 22. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Jedność
GKS Radziechowy
2 0
25
Szindler
21
Piewko
16
Wolniewicz
68"
5
Szaruga
7
Szołtysek
4
Drapała
3
Maszak
13
Tankowski
75"
9
Kiełtyka
19
Haase
63"
18
Kołodziej
6
Mnochy
15
Mucha
87"
10
Hajok
21
Sosna

W sobotę 2 maja 2015 roku do Przyszowic zawitał zwycięzca bielskiej klasy okręgowej z poprzedniego sezonu. GKS Radziechowy-Wieprz w roli beniaminka spisuje się przeciętnie. Okupuje czternaste miejsce, czyli zgodnie z regulaminem pierwsze bezpieczne, a za plecami czai się LGKS 38 Podlesianka. Układ tabeli przemawiał za gospodarzami sobotniego starcia, aczkolwiek przyjezdni kilkukrotnie udowodnili, że potrafią napsuć sporo krwi.

Pierwsza połowa zaważyła na ostatecznym kształcie rezultatu końcowego. Gol otwierający wynik rywalizacji padł w dwudziestej szóstej minucie. Krystian Sosna przytrzymał piłkę z lewej strony i dojrzał w polu karnym niepilnowanego Rafała Hajoka. Najskuteczniejszy piłkarz Jedności po otrzymaniu futbolówki uderzył lewą nogą w kierunku dalszego narożnika bramki. Łukasz Byrtek nie zdołał zatrzymać precyzyjnego strzału. W ostatnich sekundach bramkarz przyjezdnych popełnił kardynalny błąd. Zwlekał z wybiciem, aby następnie nieczysto trafić w futbolówkę. Prezent wykorzystał Adam Maszak. Skrzydłowy bez chwili namysłu kopnął piłkę w stronę bramki z okolic trzydziestego metra. Marcin Dudka wślizgiem próbował zagarnąć futbolówkę, ale nie zdążył. Wylądował razem z piłką w siatce. Damian Rokosz nie pozwolił wznowić gry ze środka boiska. Zaprosił piłkarzy na przerwę.

Trenerzy nie wpłynęli w szatni na poczynania swych podopiecznych. Większość akcji inicjowali środkowi defensorzy z pominięciem drugiej linii. W końcowej fazie mistrzowskiego pojedynku dwukrotnie na pierwszy plan wysunął się Hajok. Piłka po pierwszym strzale odbiła się od słupka i przeturlała się wzdłuż linii bramkowej. Druga próba zatrzymała się na poprzeczce. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów, aby podrasować wynik ustalony przed przerwą. Damian Rokosz do regulaminowych dziewięćdziesięciu dorzucił trzy minuty. Sto osiemdziesiąt doliczonych sekund minęło, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec sobotniej batalii mistrzowskiej.

Kibice zgromadzeni na widowni pięknego spektaklu nie zobaczyli. W zamian po ostatnim gwizdku piłkarskiego rozjemcy oklaskiwali zwycięstwo miejscowej ekipy. Wynik poszedł w świat, więc przeciętne epizody warto wymazać z pamięci. Piłkarskie życie toczy się dalej. Kolejny mecz z GKS Gwarek Ornontowice zapowiada się arcyciekawie z uwagi na rankingowe położenie zainteresowanych stron. Wszystkich sympatyków futbolu gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu.


Protokół pomeczowy:

Sobota (02.05), godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – GKS Radziechowy-Wieprz 2:0 (2:0).

Strzelcy bramek: 26′ Hajok, 45′ Maszak (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Drapała, Szołtysek, Szaruga, Piewko (68′ Wolniewicz) – Mnochy (87′ Mucha), Kołodziej, Kiełtyka (63′ Haase), Maszak (75′ Tankowski) – Hajok – Sosna.

Skład GKS Radziechowy-Wieprz: Byrtek Ł. – Dudka, Kozieł, Jastrzębski, Motyka – Noga (50′ Celej), Trzop (75′ Tracz), Byrtek M., Byrtek Sz. – Błasiak, Janik (60′ Fijak).

Żółte kartki: 81′ Tankowski (LKS Jedność) – 74′ Motyka (GKS Radziechowy-Wieprz).


02.05.2015, godz. 17:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – GKS Radziechowy-Wieprz 2:0 (2:0) – skrót meczu 22. kolejki, IV liga, grupa: śląska II.

Realizacja i opracowanie materiału filmowego: FIODORY TV

Komentarze

PARTNERZY: