Lider potwierdził klasę.

dodano: 02.04.2015, przez

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej podopieczni Mateusza Labuska pewnie pokonali przed własną publicznością drużynę LKS Naprzód. Niedzielny mecz był starciem aktualnego lidera tabeli (MOSiR Sparta Zabrze po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek – przyp. red.) z dziesiątą drużyną zabrzańskiej ligi A1 Junior. Dysproporcja w tabeli adekwatnie zweryfikowała wynik spotkania.

Gra na początku spotkania była wyrównana i toczyła się w środkowej strefie boiska. Gospodarze mieli problem z atakiem pozycyjnym oraz z ostatnim podaniem otwierającym drogę do bramki. Przełom nastąpił w osiemnastej minucie. Wojciech Kurcjusz minął dwóch rywali i uderzył zza pola karnego. Bramkarz gości nie zdołał zatrzymać mocnego strzału. W trzydziestej drugiej minucie Kurcjusz zdobył drugą bramkę. Strzałem głową zaskoczył Marcina Musioła. Trzecie trafienie zainicjowała koronkowa wymiana podań formacji środkowej zespołu Jedności. Akcję zapoczątkował Dawid Mucha zagrywając do Adriana Glapiaka. Napastnik podał do Kurcjusza, a strzelec dwóch goli z pierwszej piłki obsłużył Mateusza Kruszynę. Zawodnik oznaczony numerem jedenastym sfinalizował składną akcję podwyższając wynik spotkania. Dwie minuty później czwartą bramkę dla miejscowej ekipy zdobył Adrian Glapiak.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się od strzeleckiej kanonady, ale na brak goli nie można było narzekać. Następna bramka autorstwa Kruszyny padła w siedemdziesiątej trzeciej minucie. Dwieście czterdzieści sekund później Glapiak trafił po raz drugi, aby po kolejnych dwustu czterdziestu dołożyć następne, równocześnie kompletując hat-tricka. W osiemdziesiątej drugiej minucie Dominik Dudek otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Zespół przyjezdny kończył mecz w okrojonym składzie.

Zmiennicy wnieśli powiew świeżości w grze przyszowickiego zespołu. Niniejszy aspekt jest bardzo istotny w kontekście kolejnych batalii mistrzowskich. Następnym przeciwnikiem LKS Jedność będzie RKS Fortuna Gliwice. Spotkanie odbędzie w niedzielę 12 kwietnia 2015 roku o godz. 11:00. Najbliższy termin jest wolny z uwagi na święto Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejkę numer piętnaście z dnia 4 kwietnia 2015 roku obligatoryjnie przeniesiono na 3 czerwca 2015 roku.

Niedziela (29.03), godz. 11:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Naprzód Świbie 7:0 (4:0).

Strzelcy bramek: 18’ Kurcjusz, 32’ Kurcjusz, 39’ Kruszyna, 41’ Glapiak, 73’ Kruszyna, 77’ Glapiak, 81’ Glapiak (dla LKS Jedność).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Hilla (65’ Piela) – Moś (46’ Błaszczyk), Beker, Bartoszek (60’ Szulc) – Herisz (55’ Lewandowski), Kurcjusz (75’ Piecha), Mucha, Trembaczowski (55’ Palikowski), Klimek (60’ Legęcki B.) – Glapiak, Kruszyna.

Skład LKS Naprzód Świbie: Musioł – Dudek A., Dudek D., Giera, Jendrysik J. (75’ Witon) – Jendrysik T., John, Knoppik, Kokoszka (75’ Dylla) – Twarkowski, Wycisk.

Żółte kartki: 85’ Błaszczyk (LKS Jedność) – 31’ Giera, 43’ Wycisk, 54’ Dudek D., 82’ Dudek D. (LKS Naprzód).

Czerwona kartka: 82’ Dudek D. (LKS Naprzód).