Pierwsze oznaki wiosny.

dodano: 12.03.2015, przez

Rozpoczął się miesiąc z meczem mistrzowskim na rozkładzie. Przyszowiczanie rozegrali dwie gry w czwartym i siódmym dniu marca. Podopieczni Bartosza Kowala w środku tygodnia o godz. 19:00 zmierzyli się z KS Slavia. Zespół z Rudy Śląskiej po rundzie jesiennej plasuje się na czternastym miejscu w pierwszej grupie śląskiej czwartej ligi.

Pierwsza część była ciekawym widowiskiem. LKS Jedność dłużej utrzymywał się przy piłce, a przeciwnik wyprowadzał szybkie i składne kontrataki. Więcej klarownych sytuacji stworzyli zawodnicy instruowani przez trenera Kowala, aczkolwiek najdogodniejszą i jedyną wypracowaną przez KS Slavia instynktownie wybronił Tomasz Szindler.

W drugiej odsłonie na placu gry zameldowali się zmiennicy. Zawodnicy popełnili kilka prostych błędów. Niedociągnięcia odbiły się na wyniku końcowym. Drużyna prowadzona przez Marka Piotrowicza czterokrotnie sforsowała blok obronny. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Korban. Pozostałe gole dołożyli Marcin Met oraz Jacek Wujec.

Protokół pomeczowy:

Środa (04.03), godz. 19:00, KS Slavia Ruda Śląska – LKS Jedność 32 Przyszowice 4:0 (0:0).

Strzelcy bramek: Korban (dwie), Met, Wujec (dla KS Slavia).

Skład KS Slavia Ruda Śląska: Woszek – Puschhaus, Met, Wujec, Maciaszczyk P. – Rejmanowski T., zawodnik testowany, Korban, Gancarczyk – Maciaszczyk D , zawodnik testowany.
Ponadto wystąpili: Papież, Moritz, Jamrozy, Lach, Szablicki, Babczyński.

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Stocki, Szołtysek, Szaruga, Pastor – zawodnik testowany, Kołodziej, Piewko, Mnochy – Haase – Hajok.
Ponadto wystąpili: Chojnacki – Hutka, Mandok, Wolniewicz, Maszak, Kacprzyk, Drapała, Kurcjusz, Łuszcz, Kruszyna, zawodnik testowany.


W sobotę 7 marca 2015 roku LKS Jedność zmierzył się z LKS Przyszłość Ciochowice. Podopieczni Andrzeja Orzeszka po rundzie jesiennej plasują się na drugim miejscu w pierwszej grupie śląskiej czwartej ligi. Tracą cztery punkty do liderującego KS Ruch Radzionków.

Pierwsza część pojedynku nie wyłoniła strony przeważającej. Walka toczyła się na całej szerokości boiska, ale nie przełożyła się na klarowne okazje strzeleckie. Więcej sytuacji odnotowano po zmianie stron. LKS Przyszłość bardzo płynnie przechodził z pozycji obronnej do ataku. Efektem były dwa gole wypracowane po odbiorze futbolówki i szybkim kontrataku.

Protokół pomeczowy:

Sobota (07.03), godz. 14:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – LKS Przyszłość Ciochowice 0:2 (0:0).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Szindler – Stocki, Szołtysek, Szaruga, Wolniewicz – zawodnik testowany, Kołodziej, Kurcjusz, Maszak – Kiełtyka – Kacprzyk.
Ponadto wystąpili: Chojnacki – Kruszyna, Kowal.

Niespełna dwa tygodnie pozostały do meczu mistrzowskiego inaugurującego wiosenną część zmagań. LKS Jedność rozegrał dziewięć meczów kontrolnych, a na rozkładzie pozostał jeden. W najbliższą sobotę 14 marca 2015 roku przeciwnikiem Przyszowiczan będzie KS Concordia Knurów. Początek rywalizacji wyznaczono na godz. 10:00. Boisko w Knurowie zlokalizowane przy Alei Lipowej 12 będzie areną zmagań. Wszystkich sympatyków gorąco zapraszam na spotkanie poprzedzające start rundy rewanżowej.

Komentarze

PARTNERZY: