Unia odprawiona z kwitkiem.

dodano: 05.11.2014, przez
02.11.2014, godz. 13:00, 14. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
LKS Jedność
KP Unia
5 1
22
Chojnacki
16
Wolniewicz
9
Kiełtyka
7
Szołtysek
4
Łuszcz
24
Hutka
71"
19
Piewko
14
Bańczyk
18
Kołodziej
20
Mrożek
80"
6
Mnochy
10
Hajok
15
Mandok
85"
11
Waniek
13
Wiercioch
67"

W drugim dniu listopada do Przyszowic zawitał KP Unia Racibórz prowadzony przez Jana Wosia, byłego gracza wodzisławskiej Odry. Szkoleniowiec zespołu przyjezdnego może pochwalić się trzysta dwudziestoma czterema występami na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Unitom daleko do osiągnięć trenera, ale w bieżącym sezonie prezentują się przyzwoicie. Uzbierali szesnaście punktów w dwunastu grach i przed startem zawodów plasowali się na dziesiątym miejscu. LKS Jedność zajmował siódmą pozycję z osiemnastoma oczkami.

Miejscowy zespół w pierwszej połowie zdominował boiskowe wydarzenia. Rywal przyczaił się na własnej połowie upatrując szans w kontratakach. Rafał Hajok powinien wyprowadzić przyszowiczan na prowadzenie, ale przegrał bezpośredni pojedynek z Przemysławem Cieślą. Następną dogodną sytuację zmarnował Ariel Mnochy. Dośrodkowaną z lewego sektora futbolówkę głową skierował w kierunku dalszego rogu. Piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. W dwudziestej szóstej minucie szarżującego Hajoka nieprzepisowo zatrzymał Karol Bochenek. Futbolówkę w okolicach narożnika pola karnego ustawił Michał Kołodziej. Precyzyjny strzał minął mur, ale nie otworzył wyniku. Piłka zatrzymała się na słupku. Zmarnowane okazje powinny się zemścić. Goście wznieśli się na wyżyny. Stworzyli klarowne sytuacje, jednak w kluczowych momentach zawiódł czynnik ludzki. W ostatniej regulaminowej minucie Jarosław Piewko płaskim podaniem z lewego sektora obsłużył Hajoka. Napastnik przyjął futbolówkę prawą nogą, a przeciwną oddał kąśliwy strzał. Piłka minęła dłoń interweniującego Cieśli i zatrzepotała w sieci. Kilkadziesiąt sekund później Tomasz Wajda zaprosił piłkarzy na przerwę.

Kibice zgromadzeni na przyszowickim stadionie zerwali się z miejsc po upływie niespełna kilkunastu sekund od wznowienia gry. Hajok wykorzystał niefrasobliwość obrońcy i precyzyjnym strzałem pokonał Cieślę. W sześćdziesiątej minucie Mnochy przeprowadził indywidualną akcję. Przedryblował kilku rywali w obrębie pola karnego i dograł piłkę na piąty metr do niepilnowanego Tomasza Wańka. Półgórne podanie napastnik sfinalizował efektownym strzałem głową. W osiemdziesiątej pierwszej minucie prawą stroną przedarł się Mnochy. Obsłużył dokładnym podaniem wzdłuż bramki Hajoka, a wbiegający napastnik składną akcję zamienił na gola. Trzysta sześćdziesiąt sekund później niepilnowany Rafał Chałupiński zdobył bramkę na otarcie łez. Rywali w osiemdziesiątej siódmej minucie dobił Mateusz Mrożek. Mnochy zabawił się z defensorami i dograł futbolówkę wzdłuż bramki. Skrzydłowemu pozostało dołożyć nogę do znakomitego podania. Tomasz Wajda po upływie regulaminowego czasu spojrzał na zegarek, wziął gwizdek do ust i sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec niedzielnych zawodów.

Końcowy wynik dla zespołu przyjezdnego jest najniższym wymiarem kary. Goście byli bezradni wobec dobrze dysponowanego rywala. Podopieczni Bartosza Kowala powinni rozstrzygnąć losy rywalizacji w pierwszej odsłonie, ale seryjnie marnowali doskonałe okazje strzeleckie. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W sobotę 8 listopada po meczu mistrzowskim z GTS Bojszowy runda jesienna sezonu 2014/15 przejdzie do historii.


Protokół pomeczowy:

Niedziela (02.11), godz. 13:00, LKS Jedność 32 Przyszowice – KP Unia Racibórz 5:1 (1:0).

Strzelcy bramek: 45′ Hajok, 46′ Hajok, 60′ Waniek, 81′ Hajok, 87′ Mrożek (dla LKS Jedność) – 86′ Chałupiński (dla KP Unia).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chojnacki – Łuszcz (71′ Hutka), Szołtysek, Kiełtyka, Wolniewicz – Mnochy, Kołodziej (80′ Mrożek), Bańczyk, Piewko – Hajok (85′ Mandok), Waniek (67′ Wiercioch).

Skład KP Unia Racibórz: Cieśla – Słysz (46′ Prusicki), Bochenek (70′ Goral), Barcal, Sromek – Ploch, Gawryluk (55′ Chałupiński), Dominik, Podstawka – Grzesik (66′ Fojcik), Bawoł.

Żółte kartki: 26′ Bochenek, 72′ Ploch (KP Unia).


Autor zdjęcia: Paweł Pawlas.

Komentarze

PARTNERZY: