Znokautowali outsidera.

dodano: 28.10.2014, przez
25.10.2014, godz. 14:30, 13. kolejka, IV liga, grupa: śląska II.
Podlesianka
LKS Jedność
0 4
22
Chojnacki
16
Wolniewicz
24
Pastor
70"
9
Kiełtyka
7
Szołtysek
4
Drapała
3
Maszak
14
Maszak
80"
19
Piewko
18
Kołodziej
6
Mnochy
10
Hajok
11
Waniek
3
Maszak
86"

W ostatnią sobotę października LKS Jedność udał się do katowickiej dzielnicy Podlesie, aby rozegrać pojedynek rangi mistrzowskiej. Mecz z LGKS 38 Podlesianka zaplanowano w ramach 13. kolejki o mistrzostwo drugiej grupy śląskiej czwartej ligi. Podopieczni Jakuba Musioła po dwunastu seriach gier znaleźli się na dnie tabeli. LKS Jedność przystąpił do rywalizacji z dziesiątej pozycji w rankingu.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Dawid Jurowicz zmarnował dwie doskonałe sytuacje strzeleckie. Pierwszą próbę zatrzymał Denis Chojnacki, a druga minęła dalszy słupek bramki. Sygnał ostrzegawczy ze strony ekipy przyjezdnej nadał Michał Kołodziej. Plasowane uderzenie z okolic osiemnastego metra minimalnie minęło światło bramki. W dwudziestej pierwszej minucie Adam Maszak posłał krosowe podanie za plecy obrońców. Tomasz Waniek opanował dogranie i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Bartkiewicza. Kilka chwil później sędzia dopatrzył się przewinienia Dawida Brehmera w obrębie pola karnego na Jarosławie Piewko. Piłkę na wapnie ustawił Rafał Hajok. Bartkiewicz rzucił się w dobrą stronę i pewnie wybronił jedenastkę. Kolegę z zespołu mógł pomścić Waniek, ale przegrał dwa pojedynki z Bartkiewiczem. Wcześniej doskonałym podaniem z linii oznaczającej środek boiska popisał się Kołodziej. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, ale Radosław Kaczmarczyk nieczysto uderzył futbolówkę głową po dośrodkowaniu z głębi pola Pawła Koźniewskiego. Goście odpowiedzieli strzałem Hajoka. Uderzona piłka odbiła się od uda Koźniewskiego zmieniając tor lotu. Ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce. Andrzej Gorzawski po upływie czterdziestej piątej minuty zaprosił piłkarzy na przerwę.

Druga część meczu rozpoczęła się od strzału z dystansu Ariela Mnochego. Skrzydłowy kierunkowo przyjął podanie Kołodzieja lewą nogą i przeciwną trafił w kozłującą futbolówkę. Strzał wyszedł na aut, ale wcześniej piłka odbiła się od górnej części poprzeczki. Dwie groźne sytuacje po efektownym strzale Mnochego stworzyli miejscowi gracze. Uderzenie głową Macieja Niesyto sparował nad poprzeczkę Chojnacki, a próba Mateusza Warzechy zatrzymała się na zewnętrznej stronie słupka. W siedemdziesiątej szóstej minucie Mnochy dorzucił futbolówkę do niepilnowanego Hajoka. Pierwszy strzał zablokował Mateusz Sowa, ale dobitka z piątego metra była skuteczna. W osiemdziesiątej drugiej minucie Hajok z narożnika pola karnego dograł piłkę do wbiegającego Piewko. Środkowy pomocnik minął Bartkiewicza i umieścił futbolówkę w siatce. Dwieście czterdzieści sekund później Mnochy ośmieszył miejscową defensywę. Wbiegł w pole karne, położył Bartkiewicza i ulokował piłkę w sieci. Andrzej Gorzawski doliczył sto osiemdziesiąt sekund do regulaminowego czasu gry. Dodatkowa bonifikata minęła, więc sygnałem dźwiękowym oznajmił koniec sobotnich zawodów.

Różnicę klas odzwierciedla rezultat końcowy. Podopieczni Bartosza Kowala wypunktowali rywala niczym wytrawny bokser. Popełnili kilka błędów, ale rywal nie potrafił przełożyć niedociągnięć na gole. Odnotowany wynik powinien pozytywnie zadziałać na zespół przed listopadowymi meczami zamykającymi jesienną część sezonu 2014/15.

Protokół pomeczowy:

Sobota (25.10), godz. 14:30, LGKS 38 Podlesianka Katowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 0:4 (0:1).

Strzelcy bramek: 21′ Waniek, 76′ Hajok, 82′ Mnochy, 86′ Piewko (dla LKS Jedność).

Skład LGKS 38 Podlesianka Katowice: Bartkiewicz (89′ Surma) – Koźniewski, Sowa, Gębczyk, Warzecha – Kaczmarczyk, Brehmer, Gąsiorek, Jurowicz (54′ Niesyto B.) – Krasnoshchokow (70′ Gruszczyński), Niesyto M. (85′ Szpiech).

Skład LKS Jedność 32 Przyszowice: Chojnacki – Drapała, Szołtysek, Kiełtyka, Wolniewicz (70′ Pastor) – Mnochy, Kołodziej, Piewko, Maszak (80′ Kureczko) – Hajok, Waniek (86′ Mrożek).

Żółte kartki: 27′ Warzecha (LGKS 38 Podlesianka Katowice) – 75′ Maszak, 80′ Mnochy (LKS Jedność).

Autor zdjęć: Paweł Pawlas.


 25.10.2014, godz. 14:30, LGKS 38 Podlesianka Katowice – LKS Jedność 32 Przyszowice 0:4 (0:1) – skrót meczu 13. kolejki, IV liga, grupa: śląska II.


 

Realizacja i opracowanie materiału filmowego: Studio128

Komentarze

PARTNERZY: